Psyonix, twórca Rocket League, ogłosił, że w końcu porzuca drapieżną mechanikę skrzynek z łupami z gry. Zamiast tego Rocket League wprowadzi nowy system, który w pełni ujawni zawartość, którą otrzymasz za walutę premium.

Grając w Rocket League będziesz miał szansę na zdobycie nowego schematu. Będzie zawierał pełne informacje o tym, co zyskujesz, wydając walutę w grze. Oto pełny opis nowego systemu autorstwa twórców gry:

„Po rozegraniu meczu w Rocket League będziesz mieć szansę na zdobycie schematu; nowy typ dropu, który zastąpi skrzynie. Kiedy otrzymasz schemat, pokaże ci on dokładnie, jaki przedmiot możesz z niego stworzyć za ustaloną cenę. Gdy znajdą się w twoim ekwipunku, schematy pozwolą ci zapłacić za stworzenie oferowanego przedmiotu i natychmiast go otrzymać; lub możesz zostawić go w swoim ekwipunku i wybrać opcję utworzenia przedmiotu później.

Podobnie jak przedmioty ze skrzynek, które je poprzedzały, schematy mogą pojawiać się ze specjalnymi atrybutami, takimi jak malowane, certyfikowane i edycje specjalne”.

Warto jednak wspomnieć, że system Blueprints to tylko jeden z planów na przyszłość walki z różnymi restrykcjami dotyczącymi skrzynek z łupami na świecie. Nowy system powinien trafić do wszystkich wersji Rocket League w grudniu. Do tego czasu skrzynie nadal są w grze, więc jeśli bardziej podoba ci się obecny system, masz jeszcze trochę czasu na zakup kluczy do skrzynek i odblokowanie niektórych nagród. Nowa skrzynka Vindicator pojawi się w Rocket League 3 października. Będzie to ostatnia skrzynia zawierająca nowy wóz bojowy Sentinel i wybuch celu neuro-agitatora.

Możesz przeczytać wszystko o systemie schematów i poprawionym sklepie z przedmiotami w pełnym poście na blogu dewelopera tutaj.