Ku zaskoczeniu wszystkich, deweloper Psyonix ogłosił nową specjalną wersję popularnej zręcznościowej gry wieloosobowej Rocket League. Rocket League Sideswipe to nowa gra free-to-play inspirowana samochodową akcją piłkarską Psyonix, która powinna zostać wydana na urządzenia z systemem iOS i Android jeszcze w tym roku.

Oto oficjalny zwiastun prezentujący rozgrywkę:

Według dewelopera, Rocket League Sideswipe będzie nową samodzielną grą Rocket League, która będzie miała pewne podobieństwa do oryginalnej wersji. Nowa gra będzie jednak nieco mniejsza i lepiej dostosowana do urządzeń mobilnych. Rocket League Sideswipe będzie zawierać mniejsze mecze 1 na 1 i 2 na 2 na znanych arenach Rocket League. Mecze będą również krótsze – według zespołu programistów gry Rocket League Sideswipe będą szybkimi, 2-minutowymi meczami, w które możesz grać z przyjaciółmi w pobliżu lub daleko dzięki grze online.

Zgodnie z oczekiwaniami sterowanie w grze zostanie zmienione, aby ułatwić grę na ekranie dotykowym. Rocket League Sideswipe będzie również oferować różne perspektywy kamery, które powinny pomóc ci śledzić samochód i piłkę.

Jeśli zastanawialiście się, czy gra będzie zawierała jakikolwiek cross-play lub cross-progress z PC lub konsolami, mamy złe wieści. Rocket League Sideswipe to w pełni samodzielna gra, która będzie dzielić swoją nazwę tylko z oryginałem.

Na razie firma Psyonix nie ujawniła żadnych dat premiery gry. Jednak zgodnie z dostarczonymi informacjami beta testy powinny rozpocząć się już wkrótce i będą się rozpoczynać w różnych regionach w sposób rozłożony w czasie. Psyonix powiedział, że ma nadzieję wydać grę na całym świecie do końca tego roku.

Chcesz znaleźć się w gronie jego testerów? Pamiętaj, aby wskoczyć na urzędnika strona Rocket League uczyć się więcej.