To była tylko kwestia czasu, kiedy dowiemy się czegoś o przygotowaniach Rocket League do następnej generacji. Wczoraj firma Psyonix ujawniła garść szczegółów na temat ulepszeń Rocket League na PlayStation 5 i Xbox Series X. Przyjdą one szybciej, niż myślisz – oczekiwana aktualizacja pojawi się w przyszłym tygodniu.

W oficjalnym poście o godz oficjalna strona gry, Psyionix szczegółowo opisał wszystko, czego fani mogą oczekiwać od wersji Rocket League nowej generacji. Oprócz wszystkich ulepszeń wizualnych twórcy mają nadzieję wydać w przyszłości jeszcze więcej aktualizacji i pozwolić graczom wybierać między trybami jakości i wydajności.

Oto pełny wpis:

Xbox Series X|S i PlayStation 5 zostaną wprowadzone na rynek w tym tygodniu i możesz poczuć emocje! Z przyjemnością ogłaszamy, że w dniu premiery będziecie mogli grać i cieszyć się Rocket League na wszystkich nowych konsolach, a postępy i ekwipunek Rocket Pass zostaną przeniesione na nowe konsole wraz z kontem Epic Games. Gracze będą cieszyć się znacznie krótszym czasem ładowania i lepszą wydajnością podzielonego ekranu na wszystkich nowych konsolach. Ponadto w tym roku w grze pojawi się kilka specjalnych ulepszeń, w zależności od tego, gdzie grasz. Sprawdź wszystkie ulepszenia dla każdej platformy poniżej:

ROCKET LEAGUE NA XBOX SERII X

Dostępne w chwili premiery: działa w rozdzielczości 4K przy 60 kl./s z HDR.

Po aktualizacji gry jeszcze w tym roku nowe ustawienie „Jakość wideo” zostanie dodane na karcie Wideo w menu Ustawienia, umożliwiając użytkownikom wybór między jakością a wydajnością.

Jakość:

Rozdzielczość 4K przy 60 kl./s z HDR

 • HDR wymaga wyświetlacza zgodnego z HDR10 i kabla HDMI 2.0 lub lepszego (w zestawie z Xbox Series X)
 • Do korzystania z 4K UHD wymagany jest wyświetlacz obsługujący 4K. Jeśli używany jest wyświetlacz 1080p, gra będzie renderowana w supersamplingu 1080p z rozdzielczości 4K.

Występ:

Gra działa w rozdzielczości 2688×1512 (70% pełnego 4K) przy 120 FPS z HDR

 • Interfejs gry działa w 4K
 • Do korzystania z 4K UHD wymagany jest wyświetlacz obsługujący 4K. Jeśli używany jest wyświetlacz 1080p, gra będzie renderowana w rozdzielczości 1080p z supersamplingiem z 2688×1512.
 • HDR i 120 Hz wymagają kompatybilnego wyświetlacza, a także kabla Ultra High Speed ​​HDMI 2.1 (w zestawie z Xbox Series X)

ROCKET LEAGUE NA XBOX SERII S

Dostępne w momencie premiery: działa w rozdzielczości 1080p przy 60 kl./s z HDR

Po aktualizacji gry jeszcze w tym roku nowe ustawienie „Jakość wideo” zostanie dodane na karcie Wideo w menu Ustawienia, umożliwiając użytkownikom wybór między jakością a wydajnością.

Jakość:

Rozdzielczość 1080p przy 60 klatkach na sekundę z HDR

 • HDR wymaga zgodnego wyświetlacza HDR10

Występ:

Gra działa w rozdzielczości 1344×756 (70% pełnego 1080p) przy 120 kl./s z HDR

 • Interfejs użytkownika wyświetla się w rozdzielczości 1080p
 • Wymaga telewizora lub monitora obsługującego 120 Hz
 • HDR wymaga zgodnego wyświetlacza HDR10 i kabla High Speed ​​HDMI 2.0 (w zestawie z konsolą Xbox Series S)

ROCKET LEAGUE NA PLAYSTATION 5

Dostępne w momencie premiery: Rozdzielczość 4K (szachownica) przy 60 kl./s z technologią High Dynamic Range (HDR)

 • 4K i HDR wymagają zgodnych wyświetlaczy
 • Wymaga kompatybilnego kabla HDMI (w zestawie z PlayStation 5)

Bądź na bieżąco, aby uzyskać więcej informacji na temat dokładnego terminu aktualizacji gry w przyszłym miesiącu. Mamy nadzieję, że spodobają wam się te ulepszenia Rocket League na waszych nowych konsolach!

Te zmiany wydają się niesamowite i nie możemy się doczekać, aby strzelić kilka bramek w wspaniałej rozdzielczości 4K. Jeśli zapomniałeś, Rocket League jest teraz tytułem free-to-play, więc jeśli planujesz kupić następną konsolę i nie masz w co grać, wypróbuj tę grę. Jesteśmy pewni, że spodoba ci się tak samo jak nam.