Wydanie Red Dead Redemption 2 na PC było trochę bałaganem. Jednak Rockstar przyznał się do tych problemów i już pracuje nad sprawą i wprowadza kilka łatek, aby naprawić główne problemy z portem PC. Ponadto zespół odpowiedzialny za grę daje mały upominek w ramach przeprosin dla wszystkich, którzy musieli doświadczyć tych problemów.

W poście na stronie internetowej firmy Rockstar poinformował, że zespół zauważył wiele problemów i rozpoczął wczesne prace nad naprawieniem najbardziej rzucających się w oczy błędów pecetowego wydania Red Dead Redemption 2. Oto fragment z oficjalne oświadczenie:

„W ciągu ostatniego tygodnia pracowaliśmy tak szybko, jak to możliwe, aby rozwiązać problemy, które wpłynęły na uruchomienie wersji Red Dead Redemption 2 na PC. W rezultacie zidentyfikowaliśmy już i rozwiązaliśmy wiele z tych problemów, wdrażając poprawki do Rockstar Games Launcher, a niektóre do samej gry.

Jesteśmy jednak świadomi, że niewielka liczba graczy Red Dead Redemption 2 na PC wciąż ma problemy z zacinaniem się gry. Uważamy, że jest to spowodowane nieprzewidzianymi problemami związanymi z określonymi kombinacjami sterowników graficznych Nvidia, kart graficznych Nvidia i niektórych procesorów.

Dzisiaj wprowadzimy aktualizację gry, która rozwiąże problem zacinania się, a także wiele innych poprawek. Jednak obecnie nadal współpracujemy z Nvidią, aby całkowicie rozwiązać problem zacinania się w przyszłej aktualizacji, a właściwe przetestowanie wszystkiego i upewnienie się, że następna aktualizacja całkowicie rozwiązuje problem, może zająć nam nawet kilka dni”.

Jeśli chodzi o prezent z przeprosinami, Rockstar rozda trochę rzeczy w grze wszystkim graczom na PC, którzy kupili grę. Uzupełniający pakiet opieki zawiera Prieto Poncho – fajny kosmetyk na zimowe podróże, a także zapasy i amunicję do konta Red Dead Online. To miły prezent, który będzie dostępny dla każdego przez cały okres świąteczny.

Jesteśmy pewni, że Rockstar dobrze dostanie Red Dead Redemption 2 na PC. Zespół programistów ma ogromne doświadczenie i jest znany z tego, że wspiera swoje gry nawet lata po pierwszym wydaniu. Mamy tylko nadzieję, że nie potrwa to długo, ponieważ chcielibyśmy cieszyć się naszym Red Dead Redemption 2 w rozdzielczości 4K bez zacinania się. Eneba z pewnością będzie Cię informować o przyszłych aktualizacjach gry.