Jeśli zastanawiasz się nad najnowszą generacją konsoli i najbardziej udanymi grami na każdą konsolę, mamy coś dla Ciebie. Najwyraźniej podczas tej generacji konsoli Xbox One miał trudności ze znalezieniem swojej flagowej gry, więc Sea of ​​Thieves przejęło kontrolę. Nowy wpis na blogu twórców potwierdził, że od czasu premiery gry w 2018 roku ponad 10 milionów osób w nią grało, co czyni ją „najbardziej udanym nowym IP Xbox tej generacji”. To nie lada wyczyn…

Chociaż jest to naprawdę odważne twierdzenie, nie możemy twierdzić, że jest błędne. Sea of ​​Thieves miał wybuchową premierę i zdołał zgromadzić 5 milionów graczy w ciągu zaledwie kilku miesięcy. Jednak gra nigdy nie zwolniła i udało jej się przekroczyć kamień milowy 10 milionów unikalnych graczy. Liczba ta jest sumą osób, które kupiły grę na konsoli i PC i grały w nią, korzystając z Xbox Game Pass.

Aby uczcić tę okazję, producent wykonawczy Rare, Joe Neate, udostępnił a nowy post na stronie Xboxa:

„Jesteśmy podekscytowani i pokorni, mogąc podzielić się informacją, że w Sea of ​​Thieves zagrało już ponad dziesięć milionów graczy, co umacnia jego status najbardziej udanej nowej marki Xbox tej generacji.

To niesamowite, jak wielu ludzi żegluje po Sea of ​​Thieves, a wszystko to było możliwe dzięki wsparciu i pasji naszej fantastycznej społeczności.

Dla wszystkich w Rare społeczność Sea of ​​Thieves reprezentuje to, co najlepsze w grach. Jest domem dla graczy z ponad osiemdziesięciu różnych krajów, skupiając graczy Xbox Game Pass, Xbox One i Windows 10 PC i tworząc niezliczone historie i chwile, które ludzie mogą cenić. Oglądanie tych historii udostępnianych w mediach społecznościowych lub innych przestrzeniach społecznościowych jest czymś, co każdego dnia inspiruje zespół. Dziękuję każdej osobie, która grała w Sea of ​​Thieves”.

Jednak Rare postanowił podziękować graczom Sea of ​​Thieves nie tylko słowem, ale także obdarowując ich dodatkowymi gadżetami w grze. W przyszłym tygodniu Sea of ​​Thieves otrzyma nową styczniową aktualizację o nazwie Legends of the Seas. Ta aktualizacja będzie bezpłatna dla wszystkich posiadaczy gry i zwróci uwagę legendarnych graczy kilkoma fajnymi nowymi pisankami. Będzie też zawierał dwa upominki z limitowanej edycji – bezpłatny spersonalizowany żagiel i specjalną emotkę. Oto więcej informacji o wszystkim, co pojawi się w tej aktualizacji:

Jeśli nigdy nie grałeś w Sea of ​​Thieves, najwyższy czas dołączyć do tej pirackiej gry MMO. Jak mógłbyś się wytłumaczyć, gdybyś przegapił najbardziej udaną markę Xbox tej generacji?