Starsi gracze mogą pamiętać stare czasy SEGA. SEGA była kiedyś głównym konkurentem Nintendo na rynku konsol, ale w ostatnim czasie firma skupiła się na tworzeniu i publikowaniu gier. Jednak tegoroczna premiera SEGA Mega Drive Mini oznacza ich ponowne wejście na rynek sprzętu.

Według Ćwierkać przez firmę mini wersja SEGA Mega Drive powróci 19 września 2019 roku i będzie zawierała 40 legendarnych tytułów na konsole. Ogłoszono już pierwsze 10 gier. Lista obejmuje Altered Beast, Castlevania: Bloodlines, Comix Zone, Dr Robotnik’s Mean Bean Machine, Ecco the Dolphin, Gunstar Heroes, Shining Force, Sonic The Hedgehog, Space Harrier II oraz ToeJam & Earl. Więcej do potwierdzenia wkrótce.

Więc jeśli jesteś fanem retro i nie miałeś okazji grać w żadną z gier po ich premierze w XX wieku, zdecydowanie powinieneś zamówić konsolę SEGA Mega Drive Mini w przedsprzedaży, ponieważ ilość może być ograniczona. W tym celu udaj się do urzędnika strona SEGI po więcej informacji.

Dla tych, którzy nie wiedzą, SEGA Mega Drive została pierwotnie wydana w 1988 roku w Japonii. Konsola trafiła do Ameryki Północnej rok później, a dwa lata później także do Europy i Australii. W tamtym czasie była bardzo popularna, głównie ze względu na jedną konkretną postać z gry wideo, którą znamy do tej pory – Sonic The Hedgehog.