Fani popularnej gry MOBA, League of Legends, z niecierpliwością czekali na kolejne wieści na temat nadchodzącego serialu animowanego opartego na ich ukochanej grze. Podczas obchodów 10. rocznicy Riot Games ujawniło, że ich zespół pracuje obecnie nad nowym projektem o nazwie Arcane, nową serią, która opowie historię o „pochodzeniu dwóch kultowych bohaterów League — i mocy, która ich rozdzieli”. Teraz mamy więcej szczegółów na ten temat – najwyraźniej Arcane zbliża się do premiery i powinien trafić do Netflix tej jesieni.

Oto oryginalny zwiastun Arcane na wypadek, gdybyś potrzebował przypomnienia:

Pierwotnie nowy serial animowany miał ukazać się w 2020 roku, ale z powodu pandemii COVID 19 pokaz został opóźniony. Po kilku miesiącach ciszy twórcy w końcu potwierdzili, że Arcane wciąż nadchodzi i wypuścili kolejny krótki teaser ujawniający nowe okno startowe.

Ponadto dowiedzieliśmy się, że „dwoma ikonicznymi bohaterami League of Legends” są Jinx i Vi. Spodziewamy się jednak, że w przyszłości zobaczymy jeszcze bardziej znane postacie z League of Legends.

Arcane stanie się trzecim serialem animowanym w serwisie Netflix opartym na serii gier wideo. Netflix wydał już takie programy, jak Castlevania i Dota: Dragon’s Blood – oba zostały bardzo dobrze przyjęte przez fanów. Mając na uwadze popularność League of Legends, spodziewamy się, że Arcane przyciągnie jeszcze więcej widzów do oglądania nowego programu. Naszą jedyną nadzieją jest to, że Arcane nie zostanie opóźnione po raz drugi…