Chociaż PUBG nie miał przełomowego wydarzenia na zakończenie swojego ostatniego sezonu, przygotowuje się również do nowego rozdziału. Niedawno firma PUBG Corp. ujawniła wiele szczegółów na temat nadchodzącego 5. sezonu PUBG, który powinien pojawić się na PC 23 października. Premiera na konsole planowana jest tydzień później, 29 października. Aktualizacja 5.1 jest obecnie dostępna na serwerze testowym, więc gracze mogą sprawdzić niektóre z nowych rzeczy i podzielić się swoimi opiniami z programistami.

Jedną z największych i najważniejszych zmian w PlayerUnknown’s Battlegrounds jest odświeżenie mapy Miramar. Według zespołu programistów, nowa mapa otrzyma wiele nowych dodatków w całym obszarze. Lista dodanych szczegółów obejmuje zupełnie nowy tor wyścigowy, a także rampy, skocznie, pętle i szyldy. Nowy Miramar będzie dużo czystszy. Według PUBG Corp, zespół usunął wiele przypadkowych obiektów wokół budynków na mapie.

Powinniśmy również porozmawiać o nowej funkcji, która pojawi się w grze w wersji 5.1. PUBG Corp. bierze stronę z poradnika Fortnite i wprowadza automaty sprzedające, które pojawiają się losowo na mapie. Jednak te automaty nie będą pojawiać się na wolności ani nic w tym stylu. Gracze będą mogli je znaleźć w budynkach komercyjnych, takich jak stacje benzynowe, motele czy kasyno. Automaty sprzedające będą dystrybuować niektóre bardzo potrzebne produkty lecznicze, środki przeciwbólowe i napoje energetyczne.

Sezon 5 PUBG wprowadza także kilka nowych mechanik, aby odświeżyć niektóre rzeczy. Szczególnie ciekawym dodatkiem jest możliwość rzucania przedmiotami członkom drużyny. Będziesz mógł dzielić się bronią białą i rzucać lekarstwami lub amunicją z niewielkiej odległości.

Jak zawsze, nowy sezon przynosi kolejną Przepustkę Survivor. Przepustka Survivor sezonu 5 nosi nazwę Badlands i jak zawsze oferuje mnóstwo nagród za ukończenie określonych wyzwań w grze. Ponadto, nawet jeśli nie posiadasz nowej Przepustki Survivor, będziesz mógł przyczynić się do nowej misji społeczności, która po jej ukończeniu nagrodzi każdego uczestniczącego gracza skórkami i fragmentami wiedzy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wszystkich zmianach nadchodzących w 5. sezonie PUBG, zapoznaj się z pełną informacją o łatce tutaj.