Większość z nas zna Slightly Mad Studios jako twórcę gier. Jeśli jesteś fanem gier wyścigowych, prawdopodobnie grałeś w ich najnowszą – Samochody projektu 2. Niedawno studio zdecydowało się pójść o krok dalej i ogłoszony swoje plany wejścia na rynek sprzętu.

Ian Bell, dyrektor generalny Slightly Mad Studios, ogłosił na Twitterze, że nadchodząca „Mad Box” będzie najpotężniejszą konsolą, jaką kiedykolwiek zbudowano. Według Iana nowy system sprzętowy będzie w stanie obsługiwać gry w rozdzielczości 4K i będzie obsługiwał urządzenia rzeczywistości wirtualnej (VR). Dodatkowo Mad Box zaoferuje programistom pełny dostęp do darmowego silnika do tworzenia gier na tę i inne platformy gier.

Chociaż niektórzy z was mogą uznać to za żart, w tym tygodniu Ian Bell poszedł o kilka kroków dalej. Napisał również na Twitterze możliwe projekty Mad Box i rozpoczął kampanię crowdsourcingową dotyczącą stworzenia hasła dla nowej konsoli. Ian Bell obiecał nagrodę w wysokości 10 000, a także dożywotnią przepustkę na darmowe gry jako nagrodę dla zwycięzcy. Możesz również przekazać swoją sugestię Ianowi za pośrednictwem Twittera.

Obecnie wszystko wskazuje na to, że Slightly Mad Studios ma nadzieję wejść na rynek konsol wraz z nadchodzącą generacją. W rozmowie z Różnorodnośćprezes firmy ujawnił, że trwają rozmowy z różnymi możliwymi producentami, więc techniczna specyfikacja Mad Box nie została jeszcze potwierdzona.