Jeśli lubisz gry walki, być może już wiesz, co oznacza EVO Championship Series. To długoletnie wydarzenie e-sportowe dedykowane fanom bijatyk, które rozpoczęło swoją historię w 1996 roku i jest organizowane do dziś. Dla niektórych EVO stało się najbardziej prestiżowym wydarzeniem, które udowodniło swoje umiejętności w różnych grach walki. Jednak sytuacja może się zmienić w przyszłości, ponieważ Sony ogłosiło przejęcie EVO Championship Series wraz z RTS.

Oto oficjalne ogłoszenie EVO na Twitterze:

Sony twierdzi, że jest to czysto strategiczny ruch, aby zapewnić, że PlayStation utrzyma swoje udziały w gatunku gier walki przez wiele lat. Jeśli jednak zastanawiasz się, czy Sony pokieruje płytą EVO, aby wszystkie przyszłe wydarzenia odbywały się za pomocą konsol PlayStation, nie przejmuj się. Dyrektor EVO stwierdził, że przyszłe konkursy EVO nie będą dotyczyć wyłącznie platform Sony i będą obejmować turnieje na wiele platform.

Z perspektywy osoby z zewnątrz to przejęcie wydaje się dziwne i niewiele robi dla Sony. Być może jednak myślimy tylko o złośliwości, a jedynym powodem, dla którego Sony nawiązało współpracę z RTS, aby przejąć EVO, jest potencjalna przyszłość e-sportu w grach walki. Być może Sony ma w zanadrzu jakąś nową grę walki i chce zabezpieczyć swoją przyszłość, zdobywając największe wydarzenie związane z bijatykami na świecie…

W każdym razie prawdziwe powody tej transakcji pozostaną nieznane przez dłuższy czas. EVO 2021 już jest organizowane (impreza odbędzie się online i rozpocznie się 6 sierpnia), więc może wtedy dowiemy się czegoś więcej o tej transakcji.

Mortal Kombat 11 (PC) Klucz Steam GLOBALNY

Cena £

5,77€

Kup Teraz

Street Fighter V Steam Key GLOBALNY

Cena £

3,05 €

Kup Teraz

Klucz Steam Tekken 7 GLOBALNY

Cena £

5,12 €

Kup Teraz

Soulcalibur VI Klucz Steam GLOBALNY

Cena £

7,49 €

Kup Teraz

Injustice 2 Steam Key GLOBAL

Cena £

4,29 €

Kup Teraz

Dragon Ball FighterZ (edycja Fighter) Steam Key GLOBAL

Cena £

13,99 €

Kup Teraz