Jasna komunikacja jest w dzisiejszych czasach ważna. Zwłaszcza, gdy konkurujesz w branży takiej jak gry. Najwyraźniej, Sony nie udało im się przekazać swojego przesłania podczas oficjalnej transmisji prezentującej gry na PlayStation 5. Według artykuł w magazynie Game Informer, jeden z największych tytułów premierowych na PlayStation 5 – Spider-Man: Miles Morales nie będzie zwykłą kontynuacją. Zawierać będzie także zremasterowaną wersję gry Insomniac’s Spider-Man, pierwotnie wydanej na PlayStation 4.

Prawdopodobnie Spider-Man był jedną z najlepszych gier na PlayStation 4 i to sporo informacji, które Sony pominęło podczas prezentacji. Według Game Informer, Spider-Man: Miles Morales „jest dostarczany w pakiecie ze zremasterowaną wersją Spider-Mana Insomniac, która w pełni wykorzystuje sprzęt PS5”. Co teraz?!

Wcześniej Sony stwierdziło, że gracze będą mogli doświadczyć pełnego wątku fabularnego z Milesem, a Insomniac wyjaśnił, że Spider-Man: Miles Morales będzie samodzielną grą podobną do tej, którą otrzymaliśmy w Uncharted: The Lost Legacy. Jednak ten konkretny przykład trwał tylko 10 godzin i jako tytuł startowy może być za krótki dla niektórych graczy. Zremasterowany oryginalny Spider-Man z pewnością podniósłby ogólną wartość gry, ale na razie nie mamy żadnego potwierdzenia z oficjalnego źródła.

Nie wydaje się to jednak zbyt odkrywcze, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że Sony ogłosiło możliwości sprzętowe PlayStation 5 na przykładzie Spider-Mana jako tech demo. Miesiąc temu Insomniac wydał również krótkie oświadczenie, w którym stwierdził, że Miles Morales nie będzie zwykłą kontynuacją ani DLC, ale dodał, że „wciąż mają do opowiedzenia wiele historii Petera”. Przyjmij własne założenia dotyczące tej sprawy, ale uważamy, że Sony bardzo zepsuło komunikację z tym tytułem…