Miniony weekend można było określić jedynie jako prawdziwe święto miłośników Gwiezdnych Wojen. Podczas gdy cały świat reagował na nowy zwiastun filmu zatytułowany Star Wars: The Rise of Skywalker, gracze dostali trochę więcej. Podczas obchodów Star Wars Celebration w Chicago firma Respawn Entertainment wreszcie zaprezentowała grę Star Wars Jedi: Fallen Order.

Zgodnie z zapowiedzią, Star Wars Jedi: Fallen Order to gra stricte dla jednego gracza, która nie będzie zawierała żadnych trybów multiplayer ani mikrotransakcji. Respawn Entertainment powiedział, że Jedi: Fallen Order to gra akcji, w której walka wręcz jest kluczem do sukcesu. Podczas zapowiedzi twórcy podkreślili, że gra będzie łatwa do zdobycia i grania, ale będzie miała wiele do zaoferowania dla tych, którzy chcą poświęcić jej trochę czasu.

„To nie jest tłuczek do guzików” – powiedział podczas zapowiedzi dyrektor generalny Respawn Entertainment Vince Zampella. Według niego zespół deweloperów nazywa tę grę „przemyślaną walką” z dużym naciskiem na fabułę.

Star Wars Jedi: Fallen Order polega na byciu Jedi. W grze gracze będą mogli pokierować nową postacią o imieniu Cal, młodym Padawanem, który wciąż uczy się dróg Jedi. Respawn Entertainment mówi, że w tej grze próbują opowiedzieć zupełnie nową historię we wszechświecie. Wydarzenia w grze powinny być osadzone gdzieś pomiędzy fabułą Zemsty Sithów i Nowej Nadziei.

Ogłoszenie zawierało również kilka szczegółów dotyczących premiery gry. Star Wars Jedi: Upadły Zakon powinien ukazać się 15 listopada 2019 roku i będzie dostępny dla graczy na PC, PlayStation 4 i Xbox One.