Przede wszystkim gratulacje dla wszystkich fanów StarCrafta II. 10 lat to dużo czasu dla każdej gry, ale 10 lat dominacji w jej gatunku to zupełnie inna sprawa. Dziesięciolecia bycia topową grą RTS, w którą grają masowo ludzie od czasu do czasu i rywalizujący, to wielkie osiągnięcie i nie moglibyśmy być szczęśliwsi dla Blizzarda.

W specjalnym poście Blizzard napisał:

— Dziesięć lat to nie jest strasznie dużo w czasie przemierzania galaktyki przez Supercarrier. Ale tutaj, na Ziemi, to dość znaczące — 10 lat grania, rozwijania i po prostu kochania StarCraft II. Ta dekada obejmowała 3 pełne tytuły, ponad sto dużych turniejów oraz niezliczone niestandardowe mapy i modyfikacje. To kamienie milowe warte świętowania”.

Z tej okazji Blizzard postanowił wprowadzić do gry coś nowego – najnowsza łatka 5.0 dodaje kooperację dla wielu graczy, niestandardowe kampanie tworzone przez fanów oraz zupełnie nowy edytor map. Ponadto będzie wiele zmian balansu i ulepszeń jakości życia. Lista nowych dodatków i zmian jest długa, więc jeśli jesteś zainteresowany, sprawdź informacje o łatce StarCraft II na oficjalna strona.

Jedna rzecz warta osobnego akapitu to nowe osiągnięcia z okazji 10-lecia. Według firmy niestandardowe kampanie będą miały własne osiągnięcia dla wszystkich 83 nowych misji, co oznacza, że ​​nawet jeśli nie lubisz grać w StarCraft II online, znajdziesz wiele rzeczy do zrobienia. Ci, którzy ukończą każdą kampanię i zdobędą wszystkie osiągnięcia, otrzymają specjalnego kamiennego komentatora. Co więcej, osiągnięcia można zdobywać na różnych poziomach trudności.

„Te osiągnięcia można zdobyć na dowolnym poziomie trudności powyżej normalnego. Jednak są one zaprojektowane tak, aby były skalowalne i są możliwe, choć niezwykle trudne, nawet na Brutalu.

Jeśli granie w pojedynkę nie jest Twoją ulubioną grą i chcesz po prostu wskoczyć na kolejny mecz PvP, pamiętaj, aby zalogować się do gry do 10 sierpnia. Każdy gracz, który dołączy do StarCraft II, otrzyma darmowego spikera White-Ra.

Jeśli nigdy nie znalazłeś czasu, aby wypróbować StarCraft II, koniecznie to napraw. Mamy świetną ofertę na grę i mamy nadzieję, że razem z resztą społeczności będziecie mogli przeżyć kolejną dekadę StarCraft II.