Jeśli uwielbiałeś grać w Stardew Valley i znudziło ci się to jakiś czas później, możesz rozważyć ponowną instalację. Twórcy gry wydali nową aktualizację 1.5 – jak dotąd największą łatkę w grze – która dodała zupełnie nową wyspę pełną nowych rzeczy do odkrycia.

Nowe miejsce nazywa się Ginger Island i jest dedykowane doświadczonym graczom. Zawiera mnóstwo treści z późnej fazy gry, w tym nowe lokalizacje, dialogi, wydarzenia, minigry i zadania. Wprowadzono także nowy wulkaniczny loch – ciągle zmieniający się obszar gry końcowej, który zapewni fanom Stardew Valley wiele godzin zabawy podczas próby przedostania się przez nie i odkrycia jego tajemnic.

Oprócz nowego obszaru, jest też mnóstwo innych dodatków. Na przykład łatka 1.5 dodaje nowy typ farmy na plaży. Pozwoli to graczom znaleźć nowe miejsca do łowienia i żerowania, jednak ponieważ obszar jest piaszczysty, gracze będą musieli wymyślić nowe sposoby podlewania swoich upraw.

Wreszcie, jest nowy tryb podzielonego ekranu, który pozwoli graczom grać lokalnie w Stardew Valley w trybie współpracy. Pozwoli to na grę nawet czterem graczom na tym samym komputerze (lub konsoli), dzięki czemu podróżowanie z przyjaciółmi lub rodziną będzie wygodniejsze.

Gracze na PC mogą od razu przejść do łatki 1.5, ponieważ jest już dostępna. Gracze konsolowi mogą jednak poczekać kilka miesięcy. Twórcy Stardew Valley poinformowali, że aktualizacja 1.5 trafi do wersji konsolowej gry gdzieś w 2021 roku.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wszystkich nowych dodatkach i zmianach, koniecznie sprawdź pełne informacje o łatce.