Niedawno Nintendo ogłosiło nową aktualizację swojej gry Super Mario Maker 2. Zgodnie z wiadomościami, aktualizacja 1.1.0 wprowadza nowy tryb „Graj z przyjaciółmi” wraz z wieloma nowymi funkcjami, które ogólnie poprawią grę.

„Graj z przyjaciółmi” w końcu pozwoli graczom grać ze znajomymi (duh…) w dwóch nowych trybach sieciowych Multiplayer Co-op i Multiplayer Versus. Rozwiązuje to poprzedni problem polegający na tym, że aby dzielić scenę ze znajomym, trzeba było grać w tym samym budynku w trybie „Gra w pobliżu”. 2019, kochanie!

Jak wspomniano powyżej, wersja 1.1.0 nie tylko wprowadza rozgrywkę online, ale także modyfikuje niektóre istniejące tryby. „Nearby Play” otrzyma dodatkową opcję gry przez LAN. Będzie również zawierać opcję wyboru spośród kursów przesłanych do Course World i kursów zapisanych w Coursebot. Na koniec aktualizacja doda również listę oficjalnych twórców, która będzie zawierać kursy stworzone przez Nintendo.

Kilka dodatkowych ulepszeń jakości życia, które pojawią się w wersji 1.1.0, to nowa opcja korzystania z ekranu dotykowego, sterowanie przyciskami podczas tworzenia kursów w trybie Handheld oraz możliwość grania w Super Mario Maker 2 za pomocą poziomego kontrolera Joy-Con we wszystkich trybach .

Jeśli jesteś zainteresowany, możesz dowiedzieć się więcej o wszystkich funkcjach, które pojawią się w grze ten oficjalny wpis przez Nintendo.