World of Warcraft: Battle for Azeroth otrzymuje kolejną dużą aktualizację! W zeszłym tygodniu Blizzard był gospodarzem specjalnej transmisji na żywo, w której starszy projektant gier, Jeremy Feasel, zaprezentował aktualizację zawartości 8.2, zatytułowaną Rise of Azshara.

Jeśli nie śledziłeś ostatnio doniesień o grze, z przyjemnością dowiesz się, że Rise of Azshara rozwiązuje największe problemy z rozszerzeniem Battle for Azeroth zgłaszane przez społeczność. Zasadniczo jest to ogromny przegląd gry, wprowadzający wiele zmian w podstawowych systemach oraz kilka nowych rzeczy, które sprawią, że będziesz się zastanawiać ponowna subskrypcja na twoje konto World of Warcraft.

Dwie nowe strefy

Podczas transmisji Jeremy Feasel opowiedział nieco więcej o dwóch nowych masach lądowych, które pojawią się w 8.2 – Nazjatarze i Mechagonie. Obie nowe strefy zostały ujawnione podczas Blizzcon 2018, ale do tej pory nie podano dalszych informacji.

Według streamu i kilku dodatkowych danych dostarczonych przez Blizzard, obie nowe strefy będą zawierały unikalną zawartość fabularną. Mechagon skupi się na pobocznej historii o Mechagnomach i będzie ulubionym miejscem dla graczy lubiących uprawiać różne rzeczy. Mechagon będzie polegał głównie na zbieraniu zasobów (podobnie jak na ponadczasowej wyspie Mists of Pandaria) w celu zdobycia różnych niesamowitych nagród.

Z drugiej strony Nazjatar skupi się na fabule dodatku rozwijającego dalej konflikt między frakcjami a Nagami. Po ataku na Dazar’alor zarówno Przymierze, jak i Horda dochodzą do siebie po bitwie, co jest idealnym momentem dla Nag do ataku. Gracze zapuszczają się w ocean i szukają szczeliny prowadzącej do starożytnej krainy, w której Wieczny Pałac Azshary stał przez 10 000 lat. Czekają na Ciebie nowe zadania, nowe frakcje, dzięki którym możesz zyskać reputację, oraz rajd z jednym z największych złoczyńców w historii Warcrafta. Czy może być jeszcze bardziej ekscytująco?

Przerobiony system Azerite

Wbrew pozorom może! Rise of Azshara będzie zawierać długo oczekiwaną przebudowę systemu Azerite. Poprzedni system był krytykowany przez wielu graczy, ponieważ promował długie grindowanie bez dawania znacznych nagród. Blizzard powstrzymuje wzrost wymagań mocy Heart of Azeroth Azerite w 8.2.

Każdy nowy przedmiot w wersji 8.2 będzie miał odblokowane wszystkie cechy. Zamiast tego Blizzard zamierza umożliwić nowe odblokowania w samym Heart of Azeroth w miarę zdobywania kolejnych poziomów. Awans na wyższy poziom odblokowuje miejsca na różne aktywne i pasywne umiejętności, które można ulepszać i dostosowywać w zależności od wykonywanej zawartości. Według Blizzarda umiejętności te będą dość łatwe do odblokowania, ale będą promować grę, oferując szansę na zdobycie rzadkiej umiejętności z określonego rodzaju treści.

Inne aktualizacje

Ogłoszenia Rise of Azshara na tym się nie kończyły. Pojawiło się trochę informacji na temat PvP i PvE w sezonie 3, misji Heritage Armor dla gnomów i taurenów, Heroic Warfronts, Island Expeditions, latania, a nawet sprzętu do wierzchowców.

Jeśli chcesz zapoznać się z całą nową zawartością, która pojawi się w Battle for Azeroth w 8.2, zalecamy przeczytanie szczegółowego podsumowania wszystkich funkcji w tym Wowheadowy artykuł.