W zeszłym tygodniu podzieliliśmy się naszymi przemyśleniami na temat tego, co Blizzard może przygotowywać do ujawnienia podczas corocznego wydarzenia BlizzCon 2019. Listę można przeczytać tutaj. W ten weekend jedna z tych plotek najwyraźniej została potwierdzona przez ESPN strona, która pozyskała dokumenty opisujące przyszłość Overwatch. Overwatch 2 jest prawdziwy i przynosi nowe tryby gry, mapy i nowego bohatera.

Według przecieku Overwatch 2 prawdopodobnie nie będzie zupełnie nową grą, a zamiast tego będzie ogromną przeróbką oryginalnego tytułu, podobną do tej, która wstrząsnęła światem Fortnite. Gra zachowa swoją oryginalną zawartość, ale będzie zawierała wiele nowych rzeczy, w tym przegląd wizualny, który sprawi, że strona graficzna gry będzie bardziej aktualna.

Wraz z ujawnieniem Overwatch 2 fani tej strzelanki z bohaterami mogą również spodziewać się nowej kampanii dla jednego gracza. Przeciek obejmuje nową czteroosobową misję fabularną PvE osadzoną na przerobionej mapie Rio de Janeiro, która została wprowadzona do gry w zeszłym roku wraz z wydarzeniem specjalnym. Mówi się jednak, że ta misja PvE jest tylko jednym z wielu podobnych wyzwań na wszystkich mapach w grze, więc spodziewamy się, że towarzyszyć jej będzie pełna kampania fabularna.

Oprócz PvE, gracze PvP otrzymali również kilka zachęcających wiadomości. Wygląda na to, że Blizzard rozszerza pulę trybów gry Overwatch o zupełnie nowy tryb gry o nazwie Push. Powinno to rozszerzyć obecną listę trybów gry Szturm, Kontrola, Eskorta i Hybryda. Chociaż nie znamy zasad Push, ESPN twierdzi również, że istnieje nowa mapa Toronto, zaprojektowana dla tego nowego trybu gry.

Wreszcie, jest nowy bohater o imieniu Echo. Fani Overwatch widzieli to już w zeszłym roku podczas ujawnienia Ashe w animowanym filmie krótkometrażowym Reunion. Jeśli przeciek okaże się prawdziwy, Echo będzie pierwszym nowym bohaterem nowego rozdziału Overwatch.

Nie jest jednak jasne, czy Overwatch 2 będzie zupełnie nową grą sprzedawaną osobno, czy będzie to coś w rodzaju darmowego lub płatnego DLC do oryginalnego tytułu. Zmiana marki i ilość zawartości sugerują, że bardziej prawdopodobne jest, że pojawi się jako nowa gra, jednak spodziewamy się pewnego rodzaju oryginalnego przejścia do postępu, aby zadowolić społeczność.