Szum jest niesamowity – gry, które podbiły internet

Dziś Final Fantasy XIV jest jedną z najczęściej granych gier MMO RPG. Udało mu się prześcignąć nawet wieloletniego mistrza gier MMO – World of Warcraft. Po wydaniu rozszerzenia Endwalker jeszcze w 2021 roku firma Square Enix musiała wstrzymać się ze sprzedażą gry, ponieważ serwery gry były przeciążone graczami, którzy chcieli doświadczyć kolejnego rozdziału Realm Reborn. Dosłownie złamał internet.

Ale Final Fantasy XIV nie była jedyną grą, która sprawiła, że ​​gracze stracili rozum. Wielu zrobiło to w ten czy inny sposób. Tutaj patrzymy Gry, które podbiły internet. Dla wielu hype mógł już opaść, ale każda z tych gier okazała się obowiązkowa.

Pierścień Eldenów

Pierścień Eldenów

Co najbardziej ekscytowało graczy w Elden Ring? Czy była to zapowiedź, że gatunek Soulsborne po raz pierwszy przenosi się do otwartego świata? A może dlatego, że miała to być kolaboracja z bestsellerowym autorem dark fantasy, George’em RR Martinem, który zamiast dokończyć Wichry zimy (jeszcze czekamy, George!), napisał historię do Elden Ring? Mogło to być jedno i drugie, ponieważ Elden Ring jest już uważany za jedyne w swoim rodzaju arcydzieło i grę, która wstrząsnęła przestarzałą formułą otwartego świata.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3 Dziki Gon

Szczerze mówiąc, nie było wielkiego szumu wokół ostatniej przygody Geralta. Gra wyglądała dobrze, ale przypominała graczom inne typowe RPG akcji z otwartym światem. A widzieliśmy ich mnóstwo, prawda? Ale kiedy Wiedźmin 3 trafił na półki sklepowe, gracze byli zachwyceni wciągającą narracją opowiedzianą w zadaniach pobocznych gry. Niektórym udało się nawet rywalizować z misjami fabularnymi głównej gry. Do dziś wielu uważa Wiedźmina 3 za grę generacji. Wielu próbowało naśladować projekt zadania pobocznego, ale wszystkim jeszcze się to nie udało. Wiedźmin 3 to gra wzorowa.

Cyberpunka 2077

Cyberpunka 2077

Kolejna gra studia CD Projekt Red wielokrotnie podbijała internet. Za każdym razem, gdy gra była prezentowana na różnych wystawach, gracze na całym świecie tracili rozum. W dniu, w którym został ostatecznie wydany, ponownie podbił internet, choć nie tak, jak wszyscy się spodziewali. Ale większość błędów i awarii gier została naprawiona, a CDPR wciąż się poprawia i stara się zapewnić zapierające dech w piersiach wrażenia z Cyberpunka. Powinieneś spróbować.

Red Dead Redemption 2

Red Dead 2 konie odkupienia

Każda gra Rockstar mogłaby znaleźć się na tej liście, a w tym momencie nawet przelotne spojrzenie na logo Rockstar Games na początku zwiastuna sprawi, że gracze oszaleją. Ale wybraliśmy Red Dead Redemption z dwóch powodów:

1) To jak dotąd największy i najbardziej szczegółowy świat Rockstar Games;

2) To cholerny western, boah!

Gracze nie mogli się doczekać, aby wskoczyć z powrotem na konia i przeprowadzić shenanigans na Dzikim Zachodzie. RDR2 znacznie przekroczył wszelkie nasze oczekiwania dzięki wspaniałemu i ogromnemu otwartemu światu, wstrząsającemu punktowi kulminacyjnemu i jest uważany za arcydzieło przez każdego, kto w niego grał. Można się założyć, że pierwszy zwiastun GTA 6 również podbije internet, ale póki nie wypłyną żadne materiały promocyjne, zawsze możemy odjechać w stronę zachodzącego słońca w Red Dead Redemption 2.

Fallout 4

Seria Fallout zawsze była popularna wśród graczy, ale kiedy w końcu pojawił się długo oczekiwany Fallout 4, dosłownie powstrzymał graczy od robienia czegokolwiek innego. No, z wyjątkiem pomocy innej osadzie. Nawet sama Bethesda zaoferowała fałszywe zaświadczenie lekarskie, aby każdy mógł kontynuować eksplorację pustkowia. Korzystałeś z notatki?

Być może jest już za późno, aby zgłosić się do pracy lub szkoły z notatką Bethesdy, ale z pewnością nigdy nie jest za późno na eksplorację nuklearnego Pustkowia i doświadczenie gry, która powstrzymała graczy od robienia wszystkiego poza graniem w Fallouta 4 przynajmniej przez jeden dzień.

Bóg wojny

Jak długo nazywałeś wszystkich „chłopcami” po zagraniu w nowego God of War? To słowo było na ustach wszystkich i stało się swego rodzaju fenomenem kulturowym. Ale to nie jedyna rzecz, która uczyniła God of War wielkim. Wśród nowego systemu walki z rzucanym toporem Lewiatana, dramatu ojca i syna oraz kolejnego rozdziału w życiu Ghost of Sparty, God of War zrobił coś, na co nikt inny się nie odważył.

Bóg wojny

Mówimy o nieprzerwanym, ciągłym ujęciu kamery, które według reżysera gry, Cory’ego Barloga, było wyzwaniem do osiągnięcia, ale zmieniło grę w brutalne, bliskie i osobiste doświadczenie kinowe. Jeśli jesteś twórcą gier i szukasz sposobów na ponowne uruchomienie swojej serii, nie szukaj dalej niż God of War.

Fortnite

Czy ci się to podoba, czy nie, Fortnite jest królem Battle Royale. Kreskówkowa gra przyciąga codziennie ponad 3 miliony graczy i nadal jest najczęściej streamowaną grą na Twitchu. Gdybyśmy musieli zgadywać, dlaczego Fortnite jest tak popularny wśród graczy, powiedzielibyśmy, że to dlatego, że gra oferuje ogromną bibliotekę artykuły kosmetyczne, obejmujący oryginalne i licencjonowane treści od superbohaterów Marvela i DC po prawdziwe gwiazdy. Miał nawet koncert na żywo podczas szczytu pandemii i nikt inny tego nie przebił!

Nowa skórka w Fortnite Captain America

Fortnite zmienia również mapę wyspy, wprowadzając wydarzenia w grze, które prowadzą do siebie. Utrzymywanie świeżości dzięki nowym sposobom poruszania się, skórkom krzyżowym i ciągle zmieniającym się krajobrazom już nie raz zepsuło internet.

Światowe zjawisko tzw Minecraft może łatwo znaleźć się na szczycie listy. Więc mógł Wśród nasktóry eksplodował na Twitchu i stał się z dnia na dzień sensacją. Terraria, Świat Monster Huntera, Forza Horizon 5 i wiele innych gier zasługuje na miejsce na tej liście z różnych powodów, a aby docenić ich miejsce w naszym ukochanym hobby, świętujemy te gry z specjalna kolekcja.

Czy grałeś w gry, na punkcie których społeczność graczy miała obsesję? Jeśli nie, zawsze jest na to czas. Kup je taniej w Enebie!

Menu