Po bardzo udanym teście, gra Riot Games w Auto Chess jest w końcu dostępna dla wszystkich. Następna łatka League of Legends 9.13 wprowadza nowy tryb gry na serwery na żywo, wraz z kilkoma aktualizacjami balansu gry i nowym bohaterem, Qiyaną.

Jeśli jednak chcesz wypróbować Teamfight Tactics i w ogóle nie interesujesz się League of Legends, powinieneś wiedzieć, że Riot Games dołożyło wszelkich starań, aby ułatwić ci wejście. Chociaż nadal będziesz potrzebować konta i klienta League of Legends, aby rozpocząć grę, możesz zaznaczyć opcję, że interesuje Cię tylko Teamfight Tactics, a klient odpowiednio się dostosuje.

Pierwszy tydzień będzie poświęcony zapoznaniu graczy z nowym trybem. Riot Games wydało już nową wstęp z kilkoma przewodnikami do Teamfight Tactics. Po pierwszym tygodniu Riot Games planuje wprowadzić specjalne misje do trybu, w których będzie można zdobywać nagrody kosmetyczne dla swoich bohaterów. Tryb rankingowy jest również na horyzoncie, jednak Riot Games nie ujawniło, kiedy zostanie uruchomione.

Chociaż trudno przewidzieć, jak popularny będzie nowy tryb, można bezpiecznie założyć, że przez jakiś czas zwykłe serwery mogą odnotować spadek liczby graczy. Teamfight Tactics zaczyna się dziś pojawiać w różnych regionach, zaczynając od Ameryki Północnej. Do końca tygodnia powinien być dostępny dla wszystkich.