Ukochane studio, które było najbardziej znane z pracy nad epizodycznymi grami Walking Dead, znów działa! LCG Entertainment, spółka holdingowa zlokalizowana w sercu Los Angeles, nabyła wiele kluczowych aktywów studia, w tym znaki towarowe, technologię i liczne własności intelektualne. Jednak jest trochę za wcześnie, aby fani mogli się radować, ponieważ to, co obecnie pozostało ze Studia, znacznie różni się od tego, co było kiedyś.

Patrząc na jasną stronę, oficjalna informacja prasowa ogłosiło, że skontaktowano się z niektórymi kluczowymi członkami personelu z oryginalnej ekipy Telltale, aby mogli wziąć udział w przyszłych projektach, a niektóre z najlepiej sprzedających się tytułów Telltale zostaną pobrane z wcześniejszego katalogu i ponownie wydane z ostrożnością i skrupulatnością. Athlon Games (jeden z kluczowych partnerów wydawniczych Telltale) odegrało ogromną rolę w zapewnieniu płynnego procesu zakupu i będzie kontynuować prace marketingowe i wydawnicze z nowym studiem.

Studio Telltale Game zostało zamknięte od października zeszłego roku, mimo licznych nagród i przez wielu uważane za próg do opowiadania historii i rozgrywki opartej na narracji. Nowy dyrektor generalny studia, Jamie Ottilie, całkowicie zgadza się z większością fanów i stwierdza:

„Wszyscy byliśmy wielkimi fanami gier stworzonych przez Telltale, ponieważ mocno wierzymy w gry jako medium do opowiadania historii i nikt nie zrobił tego lepiej… Wierzymy, że marka i jej franczyzy wciąż mają wiele życia i nie możemy się doczekać budowania na dziedzictwie firmy w zakresie opowiadania historii”.

Chociaż nowy dyrektor ds. przychodów, Brian Waddle, dodaje również: „Wciąż istnieje ogromna baza fanów graczy Telltale i to jest jeden z głównych powodów, dla których zdecydowaliśmy się na tę inwestycję. Trudno jest patrzeć, jak twoje ulubione gry znikają lub nie otrzymują kontynuacji, na które zasługują, dlatego dziękujemy wszystkim za cierpliwość i wsparcie. Mamy kilka ekscytujących rzeczy do udostępnienia wkrótce. Postaramy się nie kazać im czekać zbyt długo, ale myślimy, że fani będą zadowoleni.”

Bardzo cieszymy się z rewitalizacji firmy, która przyniosła naprawdę wspaniałe historie i szczerze życzymy firmie samych sukcesów w czekających ją przedsięwzięciach. Aby uzyskać więcej informacji na temat nadchodzących projektów Telltale Games, odwiedź ich nowo otwarte oficjalna strona internetowa.