Gry survivalowe cieszą się niesłabnącą popularnością! Wraz z premierą Valheim wiele innych gier survivalowych odnotowało ogromny wzrost liczby graczy, ponieważ gracze szukali nowych doświadczeń w tym gatunku. W zeszłym tygodniu twórca Terrarii, Re-Logic, ogłosił, że gra przekroczyła kolejny imponujący kamień milowy i osiągnęła 35 milionów sprzedanych egzemplarzy na wielu platformach.

Deweloperzy opublikowali specjalny wpis na forum dzieląc się wiadomością o tym niesamowitym osiągnięciu. Według zespołu, gra wciąż rośnie na różnych platformach i obecnie sprzedała się w ponad 17,2 milionach egzemplarzy na PC, 8,5 miliona egzemplarzy na konsolach i 9,3 miliona egzemplarzy na urządzeniach mobilnych.

Kolejną rzeczą wartą wzmianki jest to, że gra może pochwalić się ogromną liczbą bardzo pozytywnych recenzji. Ten sam post na forum ujawnia, że ​​Terraria przeszła Portal 2 i stała się najwyżej ocenianą grą Steam wszechczasów. Obecnie Terraria ma średni wynik 8,81 z ponad 707 tysięcy recenzji na Steamie.

Te nowe fakty i liczby pokazują coś innego. Niecały rok temu Terraria mogła pochwalić się liczbą ponad 30 milionów sprzedanych egzemplarzy, co oznacza, że ​​gra, która pierwotnie ukazała się w 2011 roku, wciąż nabiera rozpędu. I jeszcze daleko do końca! Jeszcze w tym roku Re-Logic planuje wypuścić DLC Journey’s End na konsole i wprowadzić obsługę Warsztatu Steam na PC. Ponadto twórcy planują wdrożyć grę międzyplatformową w dalszej części gry, więc w przyszłości możemy spodziewać się jeszcze większej liczby rekordów.

Jeśli nigdy nie miałeś okazji zagrać w Terrarię, sugerujemy sprawdzenie naszych ofert na ten tytuł i dołączenie do tej stale rosnącej społeczności graczy survivalowych.