Postapokaliptyczna gra studia Naughty Dog Ostatni z nas okazała się popularna nawet wśród osób, które zwykle nie lubią grać w gry wideo. HBO dostrzegło w tym okazję i zawarło umowę z twórcami, aby zaadaptować grę do pełnoprawnego serialu telewizyjnego. Musieliśmy zobaczyć, jak ten nadchodzi…

Według doniesień, projektem kieruje nie kto inny jak Craig Mazin, który wcześniej pracował nad przebojowym miniserialem HBO Czarnobyl. Co więcej, jest także częścią zespołu, który obecnie pracuje nad nadchodzącym Kresy film.

Craigowi Mazinowi towarzyszyć będzie Neild Druckmann z Naughty Dog, który napisał i wyreżyserował obie gry The Last of Us. Według źródeł napisze scenariusz do serialu i będzie pracował jako producent wykonawczy.

Obaj showrunnerzy podzielili się między sobą pewnymi pochwałami w swoich osobistych wypowiedziach. Craig Mazin powiedział:

„Neil Druckmann jest bez wątpienia najlepszym gawędziarzem pracującym w świecie gier wideo, a The Last of Us to jego opus magnum. Możliwość adaptacji tego zapierającego dech w piersiach dzieła sztuki była moim marzeniem od lat i jestem zaszczycony, że mogę to zrobić we współpracy z Neilem”.

Neil Druckman również docenia talenty Mazina i napisał to:

„Czarnobyl, Craig i HBO stworzyli trzymające w napięciu, wstrząsające, emocjonalne arcydzieło. Nie mogłem wymyślić lepszych partnerów, aby ożywić historię The Last of Us jako serialu telewizyjnego”.

Jeśli nadal zastanawiasz się, o czym będzie ta seria, nie… Będzie opowiadać o tej samej historii, co w pierwszej grze The Last of Us. Według zespołu, show będzie bezpośrednią adaptacją gry z możliwością dodania dodatkowej zawartości tam, gdzie pasuje do formatu. Jeśli serialowi uda się przyciągnąć dużo uwagi, możemy spodziewać się, że druga gra również stanie się częścią nowego serialu telewizyjnego.

Mamy nadzieję, że w przyszłości dowiemy się więcej o tym projekcie i jego obsadzie. Na razie wciąż czekamy na drugą grę The Last of Us, która ma ukazać się 29 maja wyłącznie na PlayStation 4.