Zgodnie z oczekiwaniami, najnowsza gra Naughty Dog – Ostatni z nas część II – pobiła rekord sprzedaży PlayStation 4 i stała się najszybciej sprzedającą się grą ekskluzywną tej generacji konsol. Według liczb wygenerowanych w tygodniu otwarcia, The Last of Us Part II zdetronizowało Uncharted 4, które wcześniej dzierżyło tytuł najszybciej sprzedającej się gry na PS4.

Według GameIndustry.bizw Wielkiej Brytanii The Last of Us Part II sprzedało o 1 procent więcej gier niż Uncharted 4. Należy jednak pamiętać, że liczby te obejmują tylko kopie fizyczne, więc prawdziwa różnica między nimi może być jeszcze większa.

Ale sytuacja może wkrótce obrócić się w nieoczekiwanym kierunku. Kolejną rzeczą, o której powinniśmy pamiętać, jest ogólny odbiór gry. Nie jest tajemnicą, że wczesne recenzje The Last of Us Part II były bardzo pozytywne. Jednak po premierze gra została zbombardowana recenzjami na Metacritic i obecnie ma ocenę użytkowników 3,9. To z całą pewnością wpłynie na dalszą sprzedaż gry.

W każdym razie w tytuł zdecydowanie warto zagrać. Podczas gdy niektórzy gracze mogą wybierać historię gry i niektóre jej zwroty akcji, nie można zaprzeczyć, że The Last of Us Part II nie ma sobie równych, jeśli chodzi o techniczną stronę gry. Gorąco polecamy, a jeśli chcesz zaoszczędzić więcej przy zakupie gry, koniecznie sprawdź nasze rabaty na Doładowanie portfela PlayStations.