Wygląda na to, że dostajemy trochę więcej The Outer Worlds, ponieważ Obsidian ogłosił, że studio planuje rozszerzyć grę w przyszłym roku. Wiadomość została ogłoszona w nowym poście na forum na stronie Obsidian pod nagłówkiem „Specjalne podziękowania od Obsidian”. Twórcy podziękowali wszystkim fanom gry i zdradzili plany wprowadzenia nowego fabularnego DLC, które planowane jest na 2020 rok.

Poczta brzmi:

„Chcemy skorzystać z okazji, aby podziękować niesamowitemu zespołowi stojącemu za The Outer Worlds. To dzięki ich ciężkiej pracy i poświęceniu dla tego projektu otrzymaliśmy nominacje do nagrody za najlepszą narrację, najlepsze wykonanie – Ashly Burch, najlepszą grę RPG i grę roku na gali The Game Awards.

Do wszystkich, którzy głosowali na nas w The Game Awards, wszyscy jesteście fantastyczni i jesteśmy bardzo wdzięczni za wsparcie. Przyjęcie The Outer Worlds było niewiarygodne, a sama nominacja wiele znaczy. Jednak podróż jeszcze się nie skończyła, ponieważ z radością ogłaszamy, że w przyszłym roku rozszerzymy tę historię poprzez DLC! Szczegóły zostaną podane w późniejszym terminie.”

Szczerze mówiąc, nie było to dużym zaskoczeniem, ponieważ The Outer Worlds zostało wybrane jako jedna z najlepszych gier RPG 2019 roku. Zostało nominowane do Gry Roku w Nagrody gier 2019 obok kilku innych kategorii. Wybraliśmy również tę grę dla siebie Lista ulubionych Eneby. The Outer Worlds ma ogromny potencjał na przyszłość – Obsidian może dodać nowe planety, historie i misje do odkrycia, więc już teraz jesteśmy podekscytowani przyszłością gry.

Jeśli chodzi o datę premiery nowego DLC, nie powinno to być odległe. Nie zostało to jeszcze ujawnione, ale mamy nadzieję, że dowiemy się o nim więcej w nadchodzących miesiącach. The Outer Worlds jest już zapowiedziany na Nintendo Switch na początku 2020 roku, więc przypuszczamy, że nowe DLC może zostać wydane mniej więcej w tym czasie, aby jeszcze bardziej zwiększyć zainteresowanie grą.

Na razie proponujemy sprawdzić naszą niesamowitą cenę świąteczną za ten tytuł. The Outer Worlds może być jedną z najlepszych gier, które możesz wybrać dla siebie lub jako prezent dla każdego, kto kocha RPG science-fiction.