Jeśli chodzi o kinematografię komputerową, na świecie jest tylko kilka firm, które mogą konkurować jakością z Blizzardem. Wczoraj firma wypuściła nowy wspaniały film World of Warcraft, w którym występują Varok Saurfang i Thrall, były wódz Hordy.

OSTRZEŻENIE: Przed nami spoilery fabularne World of Warcraft: Battle for Azeroth!

Film zaczyna się od pojawienia się Saurfanga w Outland, pozostałości po ojczystej planecie orków, Draenorze. Tam znajduje Thralla, który najwyraźniej cieszy się pokojem i spędza trochę czasu na rolnictwie z dala od konfliktu między Hordą a Przymierzem.

Dwaj orkowie ponownie spotykają się, rozmawiając o obecnej wodzowej Hordy, Sylvanas, i rzeczach, które zrobiła. Nagle dwóch nieumarłych łotrzyków wpada w zasadzkę. Thrall wpada w szał, myśląc, że Zaurzykieł poprowadził zabójców do jego bezpiecznej przystani, ale Zaurzykieł ujawnia, że ​​to on śledził zabójców tutaj. Ostrzega również Thralla, że ​​dwóch z nich nie ma luksusu ukrywania się.

Rzeczywiście nie. Do tej pory fabuła dodatku World of Warcraft: Battle for Azeroth budziła same kontrowersje. Sylvanas Windrunner pokazała już, że ma inną wizję Hordy – robi wszystko, co w jej mocy, aby wygrać wojnę z Przymierzem (w tym okazjonalne spalenie miasta, zniszczenie jej oddziałów i inne drobne zbrodnie wojenne). Tak więc baza graczy Hordy jest podzielona i Thrall może być tym, który ponownie zjednoczy wszystkich.

Warto wspomnieć, że historia World of Warcraft: Battle for Azeroth spotyka się z krytyką. Twierdzi się, że Blizzard opowiada historię Garosha Hellscreama, innego wodza wojennego, który stał się „zły” i został pokonany przez… cóż, Thralla. Jednak Blizzard jest tego świadomy i wkrótce możemy spodziewać się dużego zwrotu w historii.

Nowa łatka World of Warcraft Rise of Azshara 8.2 jest już za kilka tygodni, więc możemy spodziewać się ujawnienia dalszych fragmentów historii w grze. Podczas gdy główna fabuła nowej łatki skupi się wokół domu Nag w Najatar, jeśli chodzi o Sylvanas, wojna frakcji wciąż trwa, a Thrall równie dobrze może odegrać w niej kluczową rolę.

Brzmi interesująco? Masz jeszcze kilka tygodni na nadrobienie zaległości!