Jeśli uwielbiałeś grać w gry takie jak Strife, Quake, Doom lub Rage, możesz zdjąć kapelusz i powiedzieć ogromne „Dziękuję” człowiekowi, który za tym wszystkim stoi. Tim Willits, dyrektor id Software, odchodzi z firmy po 24 latach spędzonych w niej.

Tim ogłosił swoje odejście w nowej wiadomości na Twitterze. Zgodnie z komunikatem gry, nad którymi pracował Tim, nie zostaną naruszone, ponieważ zespół jest pełen niesamowitych talentów „będzie nadal rozwijać (w przyszłości) jedne z najlepszych strzelanek na świecie”.

Wygląda jednak na to, że to nie koniec drogi dla Tima Willitsa. W tej samej wiadomości były dyrektor studia id Software wspomniał, że ma jeszcze coś do przekazania. Zapowiedział ujawnienie swoich planów na przyszłość zaraz po QuakeConie, który rozpocznie się 25 lipca.

Oczywiście smutno patrzeć, jak Tim Willits odchodzi. Karierę w id Software rozpoczął jako projektant poziomów dla Strife i wielu gier Quake. Awansował na stanowisko głównego projektanta podczas pracy nad Doomem 3, a kierowanie studiem objął w 2011 roku, zaraz po premierze pierwszej gry Rage.

Życzymy mu powodzenia w przyszłych przedsięwzięciach! Sprawdź niektóre gry, nad którymi pracował przez lata.