Wczoraj firma 2K Games ujawniła bardzo ciekawą informację. Wydawca zdradził, że współpracuje obecnie z nowym studiem o nazwie Cloud Chamber. Więc co z tego, możesz zapytać… Cóż, programiści z Cloud Chamber pracują nad nową grą z serii BioShock. Nie należy się jednak spodziewać, że pojawi się w najbliższym czasie.

Wiadomość została ogłoszona za pośrednictwem nowej wiadomości 2K Games na Twitterze, która również potwierdziła, że ​​gra nie zostanie wydana w najbliższej przyszłości. Komunikat stwierdza, że ​​kolejna iteracja z uznaniem franczyzy BioShock będzie rozwijany przez kilka następnych lat.

Jednak niektóre źródła wiadomości w Internecie już zbierają informacje, więc możemy trochę spekulować na temat nowej gry. Wiemy już, że Melissa MacCoubrey, autorka m.in Assassin’s Creed: Odysseyobejmie stanowisko zastępcy dyrektora kreatywnego nowej gry BioShock. Ponadto zespołem projektantów gier Cloud Chamber będzie kierował Shawn Elliot, który wcześniej pracował jako projektant poziomów przy niektórych poprzednich tytułach BioShock w Irrational Games. Te nazwy to tylko wierzchołek góry lodowej…

Cloud Chamber wypełnią weterani branży, którzy pracowali nad mnóstwem uznanych przez krytyków gier, w tym nad tytułami z serii BioShock. Zgodnie z komunikatem prasowym, nowo utworzone studio będzie kierowane przez Kelley Gilmore, która będzie pełniła funkcję Global Studio Head w Cloud Chamber, a także będzie pierwszą kobietą w historii 2K, która uruchomi i poprowadzi studio deweloperskie. Wcześniej pracowała przy seriach Sid Meier’s Civilization i XCOM.

Więc tak… Oczekujemy, że od Cloud Chamber nadejdą wspaniałe rzeczy. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tej nowej jednostce programistycznej, możesz wskoczyć na ich stronę oficjalna strona i poczytaj o tym trochę więcej. Jeśli chodzi o resztę graczy, musimy po prostu zachować cierpliwość. Nowy BioShock jest jeszcze daleko, ale miło jest wiedzieć, że nadchodzi i jest w rękach ludzi, którzy znają się na swoim rzemiośle.