Podczas gdy społeczność internetowa wciąż śmieje się z grafiki Halo Infinite, twórcy próbują znaleźć inne sposoby, aby wzbudzić w graczach podekscytowanie nadchodzącą grą. W niedawnym tweecie na Twitterze gry ogłosili, że tryb wieloosobowy Halo Infinite będzie darmowy. Mało tego… Gra będzie obsługiwać 120 klatek na sekundę na Xbox Series X.

Warto jednak wspomnieć, że twórcy Halo Infinite nie wyszczególnili, czy nadal będziesz potrzebować aktywnego Xbox Live Gold subskrypcję, aby grać w grę online lub nie. Krążą plotki, że Halo Infinite nie będzie wymagało żadnej subskrypcji i może stać się nową normą dla wszystkich gier Xbox Live. Niedawno Microsoft zrezygnował z 12-miesięcznej subskrypcji Xbox Live. To wywołało nowe spekulacje na temat przyszłości Xbox Live i tego, czy usługa pozostanie taka, jaka jest podczas przejścia na następną generację. Musimy poczekać i zobaczyć, jak to się potoczy.

Pojawiły się inne plotki dotyczące trybu wieloosobowego w Halo Infinite. Według przecieku na jednej z japońskich aukcji, Halo Infinite może otrzymać tryb battle royale. Chociaż tych przecieków nie potwierdzili deweloperzy ze studia 343 Industries, niektórzy fani gatunku już świętują.

Możesz śmiać się z rozgrywki Halo Infinite, ile chcesz, ale wypuszczenie gry tego kalibru i dodanie darmowego trybu battle royale może być ogromne i może skłonić niektórych graczy do wybrania Xbox Series X zamiast PlayStation 5.