Indie zawsze były zapomniane przez e-sport. Wynika to z faktu, że tylko garstka profesjonalistów e-sportowych pochodzi z tego kraju. Jednak ESL One – jedna z głównych serii wydarzeń e-sportowych – organizuje pit stop w Mumbaju, aby w kwietniu wnieść akcję premium Dota 2. W puli nagród znajdzie się 300 000 dolarów.

W wydarzeniu weźmie udział 12 wybitnych drużyn Dota 2 z całego świata. 7 drużyn otrzyma bezpośrednie zaproszenia, a 4 będą musiały walczyć w kwalifikacjach online w różnych regionach, w tym w Europie, Ameryce Północnej, Wielkich Chinach i Azji Południowo-Wschodniej. Ostatnie miejsce zajmie drużyna z Indii, która zostanie wyłoniona podczas lokalnych eliminacji. ESL One Mumbai będzie świetną okazją, aby zobaczyć, jak indyjski e-sport wypada na tle reszty świata.

Pierwsza impreza premium Dota 2 w Indiach jest organizowana we współpracy z firmą NODWIN Gaming, która wcześniej pomogła w organizacji DreamHack Mumbai, jednej z pierwszych globalnych imprez e-sportowych w tym kraju. ESL One Mumbai 2019 odbędzie się w NSCI Dome, który może pomieścić 8000 osób.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć tutaj.