Wczoraj Twitch udostępnił nowości na ich blogu o zmianach cen subskrypcji Twitcha dla użytkowników w regionach Europy i Wielkiej Brytanii. To jest, teraz użytkownicy ze wspomnianych regionów mogą cieszyć się spadkiem cen subskrypcji Twitcha, ponieważ teraz kosztują one 3,99 euro zamiast 4,99 euro. Powodem tej zmiany lokalnych cen jest „lepsze dostosowanie ich do lokalnych kosztów utrzymania”. Dobra decyzja!

Twitch zaczął najpierw zmieniać lokalne ceny w Azji, Ameryce Łacińskiej, na Bliskim Wschodzie, w Meksyku, Turcji i Afryce. Teraz w końcu dostosowali zmiany cen dla użytkowników w Europie i Wielkiej Brytanii. Niektóre regiony odnotowały spadek cen o 57% lub podobny, co spowodowało pewne obawy ze strony streamerów Twitcha.

Zaczęli się obawiać, że niższe ceny abonamentów mogą skutkować mniejszymi przychodami dla streamerów Twitcha i osiągnięcie progu 100 dolarów potrzebnego do wypłacenia ich zarobków na platformie może być trudniejsze. Jednak administratorzy Twitcha wyjaśnili, że według statystyk, platforma odnotowała wzrost liczby użytkowników dzięki niższym opłatom abonamentowym. W swoim niedawnym, regularnie aktualizowanym poście twierdzą, że „w porównaniu z trzema miesiącami poprzedzającymi lokalne ceny subskrypcji, widzowie dają pięć razy więcej subskrypcji”. Wygląda na to, że zmiana jest na lepsze po obu stronach!

Platforma nadal omawia problem i rzucić światło na przyczyny zmian cen: „Istnieją dwa główne powody napędzające lokalne zmiany cen. Po pierwsze to widzowie dali nam znać, że chcą wspierać twórców i pomagać w rozwoju ich ulubionych społeczności, bez względu na to, gdzie mieszkają. A drugie to to twórcy odniosą długoterminowe korzyści z obniżki cen ponieważ subskrypcje stają się bardziej przystępne dla widzów na całym świecie”. To powiedziawszy, te twierdzenia już zaczynają pojawiać się w statystykach dostarczonych przez Twitcha, więc wygląda na to, że platforma będzie przyciągać coraz większą liczbę użytkowników, a streamerzy tak naprawdę nie muszą martwić się o swoje dochody.