Nie tak dawno temu podzielił się wiadomością o planach Two Point Hospital, aby rozszerzyć swój zasięg na rynek konsol. Pierwotnie. Premiera gry na PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch planowana była na jesień tego roku, jednak twórcy zmienili zdanie i przesunęli datę na 2020 rok.

Powód opóźnienia jest powszechny. Deweloperzy potrzebują więcej czasu, aby wszystko naprawić. Oto, co zespół napisał w swoim oficjalny wpis na blogu:

„Skąd więc opóźnienie? Mówiąc prościej: stworzenie gry symulacyjnej zarządzania na trzech konsolach (i uczynienie jej najlepszą możliwą na wszystkich trzech) to skomplikowana zagadka programistyczna.

Musimy rozebrać grę i wymyślić, jak zmieścić ją w zasadniczo mniejszym pudełku. Zajmuje to sporo czasu i pracy inżynierskiej, a okazuje się, że potrzebujemy trochę więcej, aby wyprasować pozostałe zagniecenia.

Więc zajmie nam trochę więcej czasu, aby to naprawić. Spodziewamy się, że nowa data premiery Two Point Hospital Console to pierwsza połowa 2020 r. i na pewno będziemy Cię na bieżąco informować o naszych postępach”.

Pierwsza połowa 2020 roku nie brzmi zbyt zachęcająco, ponieważ jest to dość duże okno. Gra może zostać wydana w styczniu, ale równie dobrze może pojawić się w czerwcu. Jednak przeniesienie gry takiej jak ta zawsze jest wyzwaniem, więc musimy zachować cierpliwość. Mając na uwadze, że zespół pracuje nie tylko nad rdzeniem gry, ale także nad wszystkimi DLC, możemy wybaczyć lekką zmianę planów.

Jeśli jednak czas oczekiwania jest dla Ciebie zbyt długi, nie wahaj się sprawdzić naszej oferty na wersję PC gry Two Point Hospital.