Shovel Knight znany jest ogromnej rzeszy graczy, i to nie tylko fanów sceny indie. Deweloper Yacht Club Games wydał swoją pierwszą wersję Shovel Knight w 2011 roku i od tego czasu dodał liczne rozszerzenia do niezależnego hitu. Podczas gdy ich najnowszy Shovel Knight: Showdown ma ukazać się w kwietniu, deweloper zdradził również, że pracuje nad innym projektem – nową grą zatytułowaną Cyber ​​Shadow.

Według oficjalne ogłoszenie, Cyber ​​Shadow to platformówka 2D typu side-scrolling, która powinna być swego rodzaju mieszanką Mario, Ninja Gaiden, Contra i Batman. Oczywiście brzmi to bardzo dziwnie, biorąc pod uwagę, że wszystkie wymienione powyżej gry mają swój charakterystyczny wygląd i styl, jednak nie forsuj swoich myśli i lepiej obejrzyj zwiastun:

Aby być całkowicie uczciwym, Yacht Club Games nie jest twórcą gry w ogólnym sensie. Zgodnie z zapowiedzią, grę stworzył Aarne „MekaSkull” Hunziker z pomocą projektanta dźwięku Shovel Knight, Jake’a Kaufmana. Firma będzie pełnić rolę wydawcy i przejmie marketing, porting oraz stronę biznesową Cyber ​​Shadow.

Na razie nie ma daty premiery nowej gry, ale Yacht Club Games potwierdziło, że pojawi się na PC, PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.