Aby się nie powtarzać Diablo III niepowodzenie wydania i aby uniknąć nieporozumień, Blizzard postanowił dużo mówić o nadchodzącej grze Diablo IV. Zgodnie z wiadomościami, twórcy zamierzają udostępnić coś, co nazywa się „kwartalnymi aktualizacjami” na temat rozwoju gry, a pierwsza z nich właśnie została opublikowana. Koncentruje się na kanibalach, kontrolerach PC i kooperacji na kanapie.

Zastrzeżenie: przedstawiamy tylko krótką wersję ta aktualizacja rozwojowa. Aby dowiedzieć się więcej szczegółowych informacji, wejdź na oficjalną stronę Diablo i przeczytaj najnowszy post.

Największa część najnowszej aktualizacji Blizzarda dotyczy interfejsu użytkownika gry. Diablo III miało dość nieintuicyjny interfejs użytkownika, który został zaprojektowany z myślą o graczach na PC, wprawiając w irytację graczy na konsolach lub tych graczy na PC, którzy chcieli grać w tę grę z kontrolerem. Diablo IV rozwiązuje ten problem od samego początku. Gra będzie obsługiwała używanie kontrolera na PC i pozwoli graczom na szybką zmianę interfejsu użytkownika w zależności od urządzenia wejściowego użytkownika.

Kolejną ważną funkcją jest możliwość jednoczesnej zmiany sprzętu, umiejętności i talentów podczas gry na kanapie ze znajomym. Diablo III miało irytujący problem polegający na tym, że tylko jeden gracz mógł uzyskać dostęp do jego menu lub ekwipunku w tym czasie, pozostawiając przyjaciela czekającego na swoją kolej. Było to czasochłonne i psuło immersję – ogólnie dość duże utrudnienie dla tych, którzy chcieli wspólnie przeżywać przygody na jednej konsoli. Diablo IV obiecuje rozwiązać ten problem i przebudować interfejs z myślą o lokalnej kooperacji.

Na koniec blog zawiera część napisaną przez Candace Thomas, Starszą Projektantkę Spotkań w Diabo IV. Rozpoczął swoją część aktualizacji od wprowadzenia rodzin potworów i wyjaśnienia, w jaki sposób tworzy to „rodzinę”. Jako przykład podano poległe lub utopione rodziny z poprzednich gier Diablo. Diablo IV otrzyma nową wrogą rodzinę – dzikich Kanibali z Suchych Stepów. Kanibale przybywają do Diablo IV z czterema odrębnymi członkami, z których każdy ma własny wygląd i broń. Możesz je sprawdzić tutaj:

To tyle jeśli chodzi o pierwszą aktualizację. Burza śnieżnaLuis Barriga, reżyser Diablo IV, powiedział, że w przyszłych aktualizacjach twórcy gier chcą poruszyć wiele różnych tematów. Zachęcamy fanów do zadawania pytań i wyrażania opinii na temat tego, czego chcieliby dowiedzieć się więcej o nadchodzącej premierze gry.