W zaskakującym ogłoszeniu IO Interactive, studio deweloperskie znane z gier Hitman, ujawniło swój nowy projekt. Nowa gra będzie opowiadać o jedynym w swoim rodzaju Bondzie, Jamesie Bondzie. Nowa gra nosi tytuł Project 007 i będzie zawierała „całkowicie oryginalną historię Bonda wyłącznie jako grę wideo”.

Brzmi intrygująco? Zobacz zwiastun zwiastuna:

Nowa gra zostanie zbudowana na silniku Glacier – ten sam silnik jest używany we wszystkich grach Hitman firmy IO Interactive. Z tego, co wiemy, przy tym projekcie IO Interactive będzie współpracować zarówno z MGM, jak i Eon Productions – oba studia pracowały w przeszłości z wieloma licencjonowanymi grami, ale nie są szczególnie znane ze swojej jakości. Jednak IO Interactive jest, więc na razie pozostajemy optymistami…

Warto wspomnieć, że Project 007 to tylko tytuł roboczy, więc prawdziwa nazwa gry może ulec zmianie w przyszłości. Jednak jego koncepcja nie powinna. Gra będzie miała na celu opowiedzenie historii o tym, jak słynny agent zdobył swój status 00.

Minęło 8 lat od ostatniej wyprawy Jamesa Bonda do świata gier wideo. W 2012 roku gracze mieli okazję zagrać w 007 Legends, co nie było zbyt dobre, delikatnie mówiąc. Możemy mieć tylko nadzieję, że doświadczenie IO Interactive w tworzeniu serii Hitman pomoże im stworzyć wysokiej jakości skradankę odpowiednią dla serii.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Projekcie 007, koniecznie odwiedź stronę oficjalna strona. Jeśli chodzi o resztę z Was, która nie miała okazji sprawdzić gier Hitman od IO Interactive, koniecznie sprawdźcie ceny w naszym sklepie. Będzie to świetne intro i wskazówka tego, czego możemy się spodziewać po studiu w przyszłości.