Niantic, studio stojące za słynną grą rzeczywistości rozszerzonej Pokémon Go, w końcu zaprezentowało swoją kolejną grę o nazwie Harry Potter: Wizards Unite. Choć plotki o grze krążyły od dłuższego czasu, nie było żadnych konkretnych szczegółów na jej temat. Do teraz…

Zgodnie z zapowiedzią, Harry Potter: Wizards Unite łączy zawartość i postacie, które znasz i kochasz, zarówno z oryginalnej serii o Harrym Potterze, jak i filmów Fantastyczne Zwierzęta, aby stworzyć naprawdę wyjątkowe doświadczenie Czarodziejskiego Świata. Twoim zadaniem jest przygotowanie różdżki, przygotowanie eliksirów, odświeżenie zaklęć i pomoc w powstrzymaniu The Calamity przed ujawnieniem sekretów czarodziejskiego świata.

Jeśli chodzi o rozgrywkę, nowa gra o tematyce Harry’ego Pottera jest dość podobna do swojego poprzednika Pokémon Go. Zadaniem gracza będzie podróżowanie po świecie w celu odnalezienia śladów magii i magicznych przedmiotów zwanych „Znalezione” w celu ukrycia ich przed mugolami. Dodatkowo twórca gry obiecuje, że Harry Potter: Wizards Unite będzie zawierał także lokacje z uniwersum Harry’ego Pottera, takie jak Sklep z różdżkami Ollivandera. Lokacje te zostaną odtworzone w środowisku AR.

Podobnie jak Pokémon Go, Harry Potter: Wizards Unite będzie również oferował tryb dla wielu graczy, który pozwoli tobie i twoim znajomym połączyć siły i zmierzyć się z różnymi magicznymi złoczyńcami, takimi jak śmierciożercy, dementorzy i tak dalej. Wydaje się jednak, że Niantic zupełnie zapomniał o bitwach PvP.

Możesz zacząć zbierać swój zespół fanów Harry’ego Pottera, ponieważ wstępna rejestracja do testów wersji beta jest już dostępna Google Play. Chociaż na razie nie ma słowa o oficjalnej dacie premiery.