Kolejny duży wydawca zapowiedział rebranding swojego launchera i połączenie wszystkich usług w jedną. Ubisoft Connect będzie nowym sposobem uruchamiania Gry Ubisoftułącząc Uplay i usługi Ubisoft Club w jednym. I nie tylko to! Najwyraźniej Ubisoft Connect będzie obsługiwał cross-play i cross-progress dla wszystkich nadchodzących gier Ubisoft.

Ubisoft opisuje swoją nową usługę jako nowy „ekosystem usług dla graczy dla gier Ubisoft na wszystkich platformach”. Nowy program uruchamiający powinien zadebiutować wraz z nadchodzącą grą Watch Dogs Legion, która zaplanowana jest na 29 października.

Więcej informacji na temat Ubisoft Connect można znaleźć w sekcji FAQ firmy Ubisoft, która szczegółowo opisuje kilka interesujących dodatków. Oto pełny cytat:

„To połączenie i ulepszenie Ubisoft Club, naszego programu lojalnościowego, oraz Uplay, naszej aplikacji komputerowej, na wszystkich platformach. Ma na celu zapewnienie najlepszego środowiska dla wszystkich graczy, aby mogli cieszyć się grami i łączyć się ze sobą niezależnie od urządzenia.

Wszystkie gry Ubisoft na żywo i nowe wydania będą obsługiwać usługi i program lojalnościowy Ubisoft Connect.

W naszych grach z poprzedniego katalogu będziesz mieć dostęp do usług Ubisoft Connect (statystyki, rankingi, Inteligentny Intel, jeśli dotyczy), ale system wyzwań jest nieaktywny. W rezultacie zdecydowaliśmy się zaoferować Ci wszystkie nagrody dostępne w tych grach: masz teraz ponad 1000 Nagród za darmo!”

Jednak najciekawszą cechą nowej usługi będzie wsparcie cross-play i cross-progression. Ubisoft twierdzi, że większość jego gier z obsługą wielu graczy będzie mogła przesyłać zapisane dane na serwery i pobierać je na wypadek, gdybyś zdecydował się zmienić platformę do gier. Ubisoft Connect będzie dostępny na PC, Xbox One, Xbox Series X/S, PlayStation 4, PlayStation 5, Nintendo Switch, Google Stadia, iOS, Android i przez Internet.

Ciekawie będzie zobaczyć, jak to będzie działać po uruchomieniu, ale można bezpiecznie założyć, że na początku będzie tylko kilka tytułów Ubisoft kwalifikujących się do tego połączenia międzyplatformowego. Jednak Ubisoft przedstawił swoje plany dodania w przyszłości większej liczby starych i nowych gier do tej usługi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Ubisoft Connect i wiedzieć, które gry będą obsługiwane w dniu premiery, koniecznie sprawdź oficjalna strona.