Wygląda na to, że Ubisoft rozszerza swoją działalność na inne media. Po sukcesie Rabbids Invasion na Netflix, Reporter z Hollywood zdradził, że firma pracuje obecnie nad kilkoma różnymi projektami animacji inspirowanymi największymi tytułami Ubisoftu. Lista materiałów źródłowych obejmuje Raymana, spin-off Far Cry 3 Blood Dragon i Watch Dogs.

Wydaje się jednak, że wszystkie omawiane projekty nie będą skierowane do tej samej publiczności, co materiał źródłowy, ponieważ nowe programy będą „skierowane do nastolatków”. Możemy sobie wyobrazić, że Rayman jest adaptowany do serialu dla młodszej publiczności, ale pozostałe gry wydają się nieco dziwne. Zgodnie z wiadomościami, Watch Dogs zostanie przekształcony w beztroską „cybertajemnicę”, podczas gdy Blood Dragon stanie się Captain Laserhawk: A Blood Dragon Vibe, serialem dla młodych dorosłych.

Captain Laserhawk: A Blood Dragon Vibe jest produkowany przez Adi Shankara, który wcześniej nakręcił serial animowany Castlevania dla Netflix. Według Adi, nowy program posłuży jako podstawa multiwersu zawierającego inne tytuły Ubisoftu. Poniżej możecie zobaczyć grafikę koncepcyjną pokazu.

Mówiąc o nadchodzących projektach, Helene Juguet, dyrektor zarządzająca Ubisoft Film & Television, tak powiedziała o nowych projektach animacji będących w fazie rozwoju:

„Każdy program ma inny cel i inny format. Adi jest wielkim fanem gier wideo. Dzielimy tę samą kulturę i referencje. Wspaniale było dać mu swobodę zrobienia czegoś bardzo świeżego i odważnego z naszymi postaciami”.

Ciekawe, jak to wszystko się potoczy. W ostatnim czasie wiele tytułów gier jest adaptowanych na ekrany telewizorów – Wiedźmin, Doom, Final Fantasy, Castlevania, a teraz także gry Ubisoftu…