Premiera Ghost Recon Breakpoint nie przebiegła tak płynnie, jak oczekiwano. Gra jest nękana wieloma problemami, które przyniosły tytułowi wiele złej prasy. Jednak zespół programistów nie rezygnuje jeszcze z gry i już ogłosił plan naprawy w nadchodzących miesiącach.

nowy post na blogu opublikowany na oficjalnej stronie Ghost Recon stwierdza, że ​​priorytetem zespołu jest eliminowanie wszelkich problemów technicznych i błędów zgłaszanych przez graczy w ciągu pierwszego miesiąca gry.

„Naszym priorytetem jest poprawa stanu technicznego gry. Wiemy, że wielu graczy miało trudności z błędami w grze i nieoczekiwanymi problemami ze stabilnością w momencie premiery i dokładamy wszelkich starań, aby rozwiązać te problemy tak szybko, jak to możliwe.

Wraz z aktualizacją 1.0.2, opublikowaną 15 października, nasz zespół wprowadził wiele ulepszeń do gry, koncentrując się na najpilniejszych problemach, którymi można się zająć w tym czasie. Pracujemy nad dalszymi ulepszeniami, które pojawią się wkrótce wraz z aktualizacją 1.0.3 w połowie listopada, w tym poprawkami rozmieszczania dronów, zmiany szybkostrzelności, NVG blokujących celownik oraz wyskakującego okienka powiadomienia o ukończeniu misji.

Aktualizacja tytułu 1.0.3.1, która pojawi się pod koniec listopada, będzie zawierała dalsze ulepszenia i aktualizacje dotyczące najpilniejszych opinii społeczności”.

Jednakże, poprawiając techniczną stronę gry, zespół programistów pracuje również nad nową zawartością i funkcjami. Pierwsza część nowej zawartości Ghost Recon Breakpoint powinna pojawić się w grudniu i wprowadzi nowy najazd o nazwie Project Titan. Oprócz nowego rajdu zespół planuje również zorganizować kilka wydarzeń w grze, które zostaną wydane wkrótce po Projekcie Tytan.

Ubisoft ujawnił również, że wprowadza pewne zmiany w niektórych podstawowych funkcjach tytułu. Obejmują one ponowne zbalansowanie ekonomii w grze, ulepszenia dla członków drużyny AI oraz nieokreślone zmiany w mechanice przetrwania i postępie łupów.

Wszystko to brzmi naprawdę świetnie, ponieważ naszym skromnym zdaniem Ghost Recon Breakpoint ma duży potencjał, aby stać się naprawdę dobrą grą. Mimo pośpiechu z premierą tytułu, miło jest widzieć, że zespół nie opuszcza fanów serii i słucha ich opinii.