Jeśli nie mieszkasz pod kamieniem, prawdopodobnie słyszałeś wiadomości o pożarze Notre-Dame w Paryżu we Francji. Ten historyczny zabytek miał szczególne miejsce w sercach ludzi, dlatego renowacja budynku jest koniecznością. Wierzcie lub nie, gry mogą być tym, co znacznie przyczyni się do odbudowy pomnika historii, w szczególności Assassin’s Creed Unity.

Assassin’s Creed Unity toczy się w czasach Rewolucji Francuskiej i pozwala graczom zwiedzać Notre-Dame wraz z innymi licznymi francuskimi zabytkami. Wszystkie te słynne francuskie budynki zostały odtworzone z dużą dbałością o szczegóły, co oznacza, że ​​w grze Notre-Dame zachowała się prawie tak samo, jak przed pożarem.

Zespół odpowiedzialny za Assassin’s Creed Unity spędził prawie dwa lata na odtwarzaniu wnętrza i zewnętrznej części budynku. Gra zawiera również skomplikowaną mapę 3D budynku Notre-Dame. Połącz te szczegóły razem, a mogą one zaoferować nie do pokonania pomoc zespołowi renowacyjnemu.

W reakcji na poniedziałkowe wydarzenia firma Ubisoft ogłosiła, że ​​przekaże 500 000 euro na odbudowę Notre-Dame. Co więcej, tylko w tym tygodniu firma rozdaje za darmo grę Assassin’s Creed Unity, aby gracze z całego świata mogli odwiedzić ten historyczny budynek i docenić to monumentalne dzieło architektury. Możesz pobrać darmową kopię gry tutaj.

W oficjalnym poście na blogu Ubisoft podsumował:

Gry wideo pozwalają nam odkrywać miejsca w sposób, którego nigdy nie moglibyśmy sobie wyobrazić. Mamy nadzieję, że tym małym gestem będziemy mogli dać wszystkim możliwość docenienia naszego wirtualnego hołdu dla tego monumentalnego dzieła architektury.

Dobra robota, Ubi!