Dni dokuczania osiągnęły punkt kulminacyjny i w końcu spłonęły dzisiaj, gdy Epic Games ogłosiło kolejny crossover Fortnite z serią Avengers. W zeszłym roku fani Fornite mieli okazję zdobyć Rękawicę Nieskończoności, która przemieniła posiadacza we wszechpotężnego Thanosa. Jednak tym razem gracze Fortnite zostaną podzieleni na dwie drużyny w epickiej bitwie końcowej.

Wydarzenie rozpoczyna się od podziału graczy na Team Thanos i Team Heroes. Drużyna Thanosa będzie się składać z Thanosa i jego Chitauri Invaders, którzy otrzymają zadanie zebrania sześciu Kamieni Nieskończoności rozsianych po mapie, a następnie będą musieli pokonać drużynę przeciwną. Team Heroes muszą po prostu przetrwać i pokonać Drużynę Thanosa. Jest jednak pewien haczyk, dopóki wszystkie Kamienie Nieskończoności nie zostaną znalezione, bohaterowie drużyn będą mogli się odrodzić.

Pierwszym członkiem Zespołu Thanos, który podniesie Kamień Nieskończoności, zostaje Thanos. Każdy znaleziony nowy Kamień Nieskończoności daje ogromne wzmocnienie Thanosowi i niewielki wzrost zdrowia jego drużyny:

– Kamień Rzeczywistości (czerwony) = podwojone wrzosy i osłony (1000->2000)

– Kamień Duszy (Pomarańczowy) = Aktywowany Syfon (zapewnia tylko tarcze Thanosa)

– Kamień umysłu (żółty) = podwojona wysokość skoku

– Kamień Kosmiczny (Niebieski) = Potrojony rozmiar obszarowy funta naziemnego, obrażenia x6

– Kamień Czasu (zielony) = Do każdego trafienia dodawane jest duże odrzucenie, obrażenia x3

– Kamień mocy (fioletowy) = obrażenia od lasera x6

Jeśli jakimś cudem gracz Thanosa zostanie wyeliminowany przez przeciwną drużynę, inny Chitauri przejmie jego rolę ze wszystkimi wcześniej zdobytymi wzmocnieniami.

I nie zakładaj, że Team Heroes będzie służyć jako stado owiec czekających tylko na rzeź. Każdy członek drużyny będzie mógł podnosić przedmioty Mściciela klasy mitycznej, takie jak Tarcza Kapitana czy Łuk Sokolego Oka. Pierwszy będzie łatwy do znalezienia, ponieważ drużyna otrzyma mapę skarbów wskazującą jego lokalizację. Inne wyposażenie Avengers można znaleźć w skrzyniach na całej mapie.

Dodatkowe informacje o łatce Fortnite 8.50 można znaleźć na stronie internetowej Epic Games poniżej ten link.