Activision w końcu ujawniło pierwszy materiał z rozgrywki z nadchodzącego remiksu klasycznej gry z 2007 roku. Jednak nie było to tak płynne, jak wydawcy mogli się spodziewać. Na początku Activision zorganizowało specjalny stream, w którym znani YouTuberzy grali w nowy tryb wieloosobowy 2 na 2 w Call of Duty: Modern Warfare o nazwie Gunfight. Zgodnie z oczekiwaniami wiele krzyków i żartów nie zrobiło dobrego wrażenia na społeczności.

Społeczność wysłała później prośbę do dewelopera Infinity Ward z prośbą o opublikowanie surowej rozgrywki. Infinity Ward szybko zareagowało i opublikowało 6-minutowy film przedstawiający rozgrywkę Call of Duty: Modern Warfare nagraną w 4K bez żadnych dodatkowych dźwięków. Spójrz:

Materiał przedstawia rozgrywkę osadzoną na trzech różnych mapach. Pine obejmuje obszar pełen drzew, King jest osadzony w magazynie przemysłowym, a Stack to mapa z labiryntem kontenerów transportowych.

Oprócz niektórych map materiał zawiera również wiele broni z nadchodzącej gry. Gracze mogli zobaczyć (i usłyszeć) kilka fajnych karabinów szturmowych, strzelb, pistoletów, snajperów i innych fajnych gadżetów, które będą ogromną częścią gry.

Jednak jedna rzecz, którą zauważyliśmy wcześniej, pozostaje prawdziwa. Nowe Call of Duty będzie znacznie wolniejszą grą, jeśli porównasz ją z kilkoma najnowszymi wpisami z serii. Call of Duty: Modern Warfare wydaje się być bardziej ugruntowane i taktyczne. Cóż, przynajmniej w trybie Gunfight, który nie ma odradzania.

Infinity Ward planuje premierę gry wieloosobowej Call of Duty: Modern Warfare 1 sierpnia (razem z pierwszą falą testów beta), w której możemy spodziewać się bardziej tradycyjnych trybów. Gra powinna zadebiutować 25 października na PC, PlayStation 4 i Xbox One.