Wczoraj, podczas dedykowanego streamu Destiny 2, Bungie w końcu ujawnił ujawnione wcześniej rozszerzenie do gry o nazwie Shadowkeep. Dodatek zawiera wiele nowej zawartości do gry w postaci Księżyca.

Jednak wraz z Shadowkeep ogłoszono kolejną fantazyjną funkcję o nazwie New Light. Zasadniczo jest to darmowa wersja gry, która pozwala stworzyć nowego strażnika i zagrać w grę podstawową oraz zawartość kampanii Destiny 2 roku pierwszego, w tym rozszerzenia Klątwa Ozyrysa i StrategOS.

Dzięki świeżo odzyskanej wolności od Activision-Blizzard, Bungie wprowadza również Destiny 2 na najpopularniejszy rynek PC, jakim jest Steam. Gra zostanie przeniesiona na Steam wraz z premierą Twierdzy Cieni, ale postęp osiągnięty w Battle.Net zostanie zapisany.

Destiny 2 pierwotnie zadebiutowało we wrześniu 2017 roku na Xbox One i PlayStation 4, a miesiąc później zadebiutowało na PC za pośrednictwem Battle.net. Był to pierwszy tytuł spoza Blizzarda, który pojawił się na platformie. Jednak umowa z Activision Blizzard dobiegła końca, a to oznacza koniec Destiny 2 na Battle.net.

Według Bungie wszystkie zwroty akcji w Destiny 2 rozpoczną się 17 września. Ta data oznacza premierę dodatku Shadokeep, start Destiny 2: New Light i przejście na platformę Steam. Gratulacje dla Bungie za przejście na niezależną grę!