Minęło sporo czasu, odkąd pojawił się nowy bohater Overwatch brama. Najnowsza, Ashe, pojawiła się tuż po BlizzConie. Jednak minęło jeszcze więcej czasu, odkąd mieliśmy bohatera drugoplanowego – Brigitte pojawiła się w grze około rok temu, zmieniając meta na słynne GOATS na lepsze lub gorsze. Teraz Blizzard ogłosił, że nowy bohater wsparcia, Baptiste, wkrótce trafi do Overwatch.

Chociaż niewiele jeszcze wiadomo o rozgrywce najnowszego bohatera, Baptiste jest opisywany jako wsparcie zorientowane na obrażenia z mnóstwem gadżetów na każdą sytuację bojową. Jego film z historią pochodzenia ujawnia, że ​​Jean-Baptiste Augustin został sierotą podczas kryzysu omnicznego i dołączył do dobrze znanej grupy najemników Overwatch Talon, na czele której stoją inni złoczyńcy w grze, tacy jak Reaper i Doomfist.

Jakiś czas temu Overwatch opublikował post zwiastun fabularny, a niektórzy detektywi internetowi szybko odkryli intencje zwiastuna: było to wezwanie agentów Talona do szybkiego ścigania Baptiste’a za opuszczenie organizacji, zanim ujawni zbyt wiele informacji. Wygląda na to, że plan jednak się nie powiódł, a Baptiste trafi do Overwatch. Przyniesie nawet kule i bandaże.

Podobnie jak w przypadku wszystkich ujawnionych bohaterów Overwatch, pierwsze spojrzenie na umiejętności postaci najprawdopodobniej pojawi się na PST w nadchodzących tygodniach. Na razie nie ma informacji o tym, jak będą działać umiejętności Baptiste’a ani kiedy pojawi się w grze. Oczekujemy jednak, że Baptiste pojawi się do końca marca.