Jeśli jeszcze nie słyszeliście, mamy w rękach nową grę miesiąca. Gra fantasy o przetrwaniu, Valheim, która dwa tygodnie temu pojawiła się na Steam Early Access i zdołała prześcignąć takie gry jak Rust, PlayerUnknown’s Battlegrounds i Grand Theft Auto V. Jej liczba graczy zbliża się do najpopularniejszych gier Steam – CS:GO i Dota 2. W fakt, w ten weekend Valheim zdołało przekroczyć 300 000 jednoczesnych graczy na Steamie i przez kilka godzin było najpopularniejszą grą na platformie.

Choć dla niektórych może to nie wydawać się zbyt imponujące, powinniśmy zaznaczyć, że Valheim to debiutancka gra szwedzkiego studia Iron Gate. Wymarzony start dla każdej niezależnej firmy. Valheim jest wydawane przez Coffee Stain – wydawcę znanego z wydawania takich gier jak Goat Simulator i Satisfactory – który wcześniej powiedział, że Valheim sprzedał się w ponad milionie egzemplarzy w pierwszym tygodniu.

Jeśli nie słyszałeś wcześniej o Valheim, powinieneś wiedzieć, że jest to nowa gra survivalowa o tematyce wikingów, która łączy w sobie wszystkie najlepsze cechy tego gatunku. Zawiera proceduralnie generowaną mapę, co oznacza, że ​​każdy świat gry jest wyjątkowy, solidny system budowania i losowe wydarzenia PvE, które zapewniają graczom przyjemną zmianę tempa między odkrywaniem, wytwarzaniem i walką z potworami.

Gra jest nadal w fazie wczesnego dostępu i istnieje wiele problemów z grą, które wymagają naprawy. Jednak społeczność jest w przeważającej mierze pozytywnie nastawiona do swojego obecnego stanu, a tak duży start może być dokładnie tym, czego potrzebują programiści, aby uczynić grę jeszcze lepszą. W rzeczywistości Iron Gate już wydany post na stronie Steam, dziękując społeczności za wczesne wsparcie i zobowiązując się do wprowadzenia większej ilości treści w nadchodzącym roku.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy kontynuować współpracę przez cały rok 2021, ponieważ zapewniamy mnóstwo nowych, fajnych treści, ulepszeń i… sposobów na śmierć we wczesnym dostępie i później”.

Ciekawie będzie zobaczyć, jak Valheim kontynuuje swój rozwój i czy szum wokół gry nie wygaśnie w nadchodzących tygodniach. Minęło trochę czasu, odkąd fani gier survivalowych mieli okazję zagrać w coś świeżego, więc mamy nadzieję, że nie okaże się to kolejną historią gry zamkniętej w permanentnym stanie wczesnego dostępu.