Jeśli zastanawialiście się, jak do tej pory radzi sobie najnowszy hit Steam, z przyjemnością dowiecie się, że gra nie wykazuje oznak zatrzymania swojego tempa. Iron Gate niedawno ogłosił, że Valheim przekroczył 4 miliony sprzedanych egzemplarzy od 2 lutego i jest obecnie jedną z najczęściej granych gier wszechczasów na Steamie.

Twierdzenie brzmi:

„Kiedy zaledwie trzy tygodnie temu Valheim po raz pierwszy trafił na Steam Early Access, mieliśmy nadzieję, że cała ciężka praca, jaką nasz mały zespół włożył w grę przez ostatnie trzy lata, przyciągnie uwagę, na jaką zasługiwała.

Nie wiedzieliśmy, jak bardzo Valheim będzie rezonować z wszystkimi czterema milionami z was.

Zgadza się! Trzy tygodnie we wczesnym dostępie i osiągnęliśmy kolejny kamień milowy, cztery miliony odważnych dusz podejmujących najniebezpieczniejszy wyczyn w ponad tysiącletniej historii Wikingów – próbując sprawić, by Odin był dumny”.

Iron Gate podzielił się też kilkoma ciekawostkami na temat gry i jej rosnącej popularności. Według twórców, w miniony weekend w grę grało jednocześnie ponad 500 000 osób, dzięki czemu Valheim znalazł się w pierwszej piątce najpopularniejszych gier w historii Steama.

Jeśli nigdy wcześniej nie słyszałeś o Valheim, powinieneś sprawdzić nasze inne post na blogu gdzie podzieliliśmy się kilkoma szczegółami na temat gry i rozmawialiśmy o jej zaletach w porównaniu z innymi grami survivalowymi. W rzeczywistości Valheim wkrótce może stać się najlepiej ocenianą grą na Steamie! Obecnie gra ma ponad 81 000 „przytłaczająco pozytywnych” recenzji i zajmuje 57. miejsce wśród najlepiej ocenianych gier Steam wszechczasów.

Chcesz zobaczyć, o co to całe zamieszanie? Pamiętaj, aby kupić grę taniej dzięki naszym ofertom kart podarunkowych Steam.