Sage to bardzo silny Agent w grze Valorant. Może nie tylko leczyć i ożywiać członków swojej drużyny, ale także tworzyć ściany i spowalniać wrogów swoimi wolnymi kulami. Jednak po tygodniu od premiery społeczność ponownie mówi, że Sage jest zbyt potężna i domaga się osłabienia Agenta. Riot Games wydaje się zgadzać i wprowadziło dużą zmianę do Sage w patchu 1.1.

Oficjalne notatki szczegółowo opisują osłabienie Sage w następujący sposób:

Zmniejszono zasięg rzucania Kuli Bariery o 20 >>> 10 metrów

Jako Strażnik Sage powinna być najskuteczniejsza podczas obrony terytorium, które już kontroluje. Zasięg rzucania 20 m pozwalał Sage agresywnie przejmować kontrolę nad neutralnym terytorium w sposób nieodpowiedni dla jej roli w Valorant. Ta redukcja zasięgu ma na celu utrzymanie jej siły podczas obrony terytorium, ale zmniejszenie jej skuteczności w zdobywaniu terenu.

Jednak Sage nie jest jedyną rzeczą w Valornat, która zwróciła uwagę twórców gry. Ekipa Valorant wprowadziła również pewne zmiany w mapach, głównie zmieniając nazwy niektórych części, aby lepiej pasowały do ​​warunków graczy. Ponadto Riot Games wprowadziło również sporo zmian w trybie gry Spike Rush. Od teraz każda gra w Spike Rush będzie zawierała zestaw 5 losowo wybranych kul, aby uczynić tryb gry bardziej dynamicznym i zachęcić graczy do częstszej walki o te kule.

Wreszcie, istnieje wiele zmian jakości życia, poprawek błędów i tak dalej. Jeśli chcesz przeczytać pełne notatki, koniecznie sprawdź oficjalna strona.