Jeśli jesteś zagorzałym czytelnikiem bloga Eneby, być może wiesz, że naprawdę lubimy pierwszoosobową strzelankę taktyczną Riot Games Valorant. I nie jesteśmy sami – Valorant szybko się rozwija, a Riot Games wydaje się przygotowywać do kolejnego aktu, który przyniesie kilka zmian w grze. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem (w dzisiejszych czasach nigdy nie wiadomo na pewno), powinno zacząć się około 4 sierpnia.

Jedną z głównych zmian będzie przeróbka trybu rywalizacji, która powinna zostać wydana wraz z Aktem 2. Riot Games opublikowało długi tekst opisujący ich nowy system, który wprowadza coś, co nazywa się Act Ranks. Według informacji, Act Ranks pozwoli deweloperom śledzić i wyświetlać postępy graczy w rankingach przez cały czas trwania gry, dając im szansę na zdobycie pamiątkowych trofeów.

Nowy system ma wiele nowych tajników, więc jeśli jesteś zainteresowany, sugerujemy przeczytanie cały post od Riot Games tutaj. Jeśli szukasz wersji TL; DR, zasadniczo nowy system uwzględni 9 najlepszych wygranych w akcie oraz liczbę wygranych w akcie. Oznacza to, że jeśli osiągniesz szczyt na poziomie Diamentu, ale zejdziesz do Złotego w dalszej części linii, Twoja ranga aktowa będzie pamiętała tylko dobre czasy. Każdy ma swoje złe dni, a twórcy Riot Games szukają sposobów na uniknięcie przechylenia graczy i wściekłości w trybie rywalizacji.

Oto kilka zdjęć przedstawiających odznaki nowych graczy i sposób, w jaki te wygrane będą reprezentowane w Twoim profilu gracza.

Warto jednak wspomnieć, że nowy system nie będzie nagradzał graczy za ich występy w pierwszym akcie i pojawi się w grze z miękkim resetem MMR. Na początku aktu 2 będziesz musiał rozegrać trzy gry kwalifikacyjne, które będą brały pod uwagę twoje wyniki w pierwszym akcie. Według Riot nowy system powinien umieszczać graczy nieco niżej, niż udało im się uzyskać podczas aktu 1, aby pomóc graczom w zdobyciu kilku wygranych gier od samego początku.

Nowy system rankingowy wydaje się ciekawym pomysłem i może ustanowić nowy standard dla trybów rywalizacji w innych grach. Wkrótce zobaczymy, jak ten pomysł działa w praktyce, ale istnieje potencjał zmniejszenia toksyczności w rankingu. Dla tych, którzy jeszcze nie mieli okazji wypróbować gry, proponujemy przeczytać nasze inne posty o grze. A oto kilka pakietów Valorant Point na początek.

Karta podarunkowa League of Legends 10 € — klucz Riot — tylko serwer EU WEST

Cena £

9,81 €

Kup Teraz