Być może znasz Vince’a Zampellę jako faceta, który kieruje jednym z najlepszych studiów deweloperskich EA, Respawn Entertainment, lub pamiętasz go jako poprzedniego dyrektora generalnego Infinity Ward. Koleś jest jak maszyna, jeśli chodzi o wiodące tworzenie gier AAA. Tylko w zeszłym roku jego zespołowi udało się wypuścić bardzo udany Legendy Apexa gra oprócz Gwiezdne Wojny Jedi: Upadły Zakon. Jednak ścieżka jego kariery ponownie się zmienia, gdy ogłoszono, że został nowym szefem studia DICE LA.

DICE LA to amerykańskie studio, które będzie ściśle powiązane z głównym studiem DICE z siedzibą w Sztokholmie w Szwecji. Vince Zampella został wyznaczony na szefa tego nowo utworzonego studia i powinien pomóc mu się rozwijać i rozpocząć pierwszy autorski projekt. Warto jednak wspomnieć, że Vince Zampella nie opuści całkowicie Respawn i będzie pełnił funkcję „głównego trenera”.

rozmawiając z Los Angeles TimesZampella powiedział, że DICE LA prawdopodobnie porzuci nazwę DICE.

„Prawdopodobnie dokonamy rebrandingu. Chcemy nadać mu nowy wizerunek. Chcemy, aby ludzie mówili: „To miejsce, do którego możesz się udać i tworzyć nowe treści”. Myślę, że zyskali markę, że są studiem wsparcia dla DICE Stockholm. Myślę, że rebranding jest ważny, aby pokazać ludziom: „Hej! Chodź tu pracować. Zrobimy niesamowite rzeczy”.

Na razie nie wiemy, co to za niesamowite rzeczy, ale możemy spekulować, że nowy projekt DICE LA może być powiązany ze strzelankami, ponieważ Vince Zampella ma ogromne doświadczenie w tworzeniu niesamowitych gier FPS dla wielu graczy. Mamy nadzieję, że więcej o rebrandingu i pierwszym projekcie studyjnym dowiemy się w 2020 roku.