Premiera Halo: Reach na PC i Xbox One zbliża się wielkimi krokami. Datę wyznaczono na 3 grudnia, czyli już za tydzień, więc Microsoft postanowił jeszcze bardziej rozreklamować społeczność. Nowy post na blogu Microsoftu ujawnił, że Halo: Reach będzie miało 6,2 miliona map dostępnych do pobrania w dniu premiery.

Figurka jest ogromna i zapewni wiele godzin radości każdemu, kto chce grać w Halo: Reach w trybie dla wielu graczy. Ta szalona liczba obejmuje oryginalne mapy do gier i wszystkie mapy stworzone przez społeczność Halo na przestrzeni lat. Lista będzie zawierać wszystkie mapy stworzone przez graczy do Halo 3, Halo: Reach i Halo 4.

Jednak ta liczba to dopiero początek, ponieważ Halo: Reach zawierać będzie także nowy edytor map. Blog zauważa również, że edytor map o nazwie Forge nie zostanie uruchomiony na PC do 2020 roku. Cóż, przynajmniej na razie gracze na PC będą musieli zadowolić się ponad 6 milionami map… Podczas gdy gracze na Xbox One mogą zacząć „ Wykuwanie wyższych liczb od samego początku.

Jeśli chodzi o inne wiadomości na temat nieuniknionej premiery gry Halo: The Master Chief Collection na PC – jest mnóstwo fragmentów do przejrzenia. Zespół tworzący port przedstawił wszystkie zmiany i poprawki w długim poście. Jeśli jesteś zainteresowany, koniecznie przeczytaj tutaj.