Nawet jeśli nigdy wcześniej nie grałeś w żadną z gier Souls, z pewnością o nich słyszałeś. Gry FromSoftware mają reputację trudnego tylko dla najbardziej zapalonych graczy, którzy są na tyle odważni, aby w nie zagrać i je ukończyć. Wielu graczy unika wchodzenia w gatunek Souls z tego właśnie powodu. Inni nie mają czasu na „git gud”, jak to się mówi, i wybierz inne gry, w których możesz kontrolować poziom trudności. Ale gatunek Souls nie musi zniechęcać zwykłych graczy ani być tak trudny, jak twierdzi internet. W rzeczywistości gry Soulsborne rozwijają twoją osobowość i charakter, a nawet mogą pomóc w radzeniu sobie z problemami ze zdrowiem psychicznym. Każdy powinien w nie zagrać i dlatego.

Jak gry Souls Ci w tym pomogą git gud

Wytrwałość się opłaca

Tak, umrzesz. Dużo. I będzie to frustrujące, ale porażka jest ogromną częścią gatunku Soulsborne. Zawodzisz, odradzasz się, znowu zawodzisz, aż w końcu odniesiesz sukces. Gry Souls są tak trudne, jak je sprawisz. Ich projekt jest naprawdę sprytny. Sprawiają, że improwizujesz, myślisz nieszablonowo i wypróbowujesz nowe plany gry, taktyki i podejścia. Wytrwałość i cierpliwość, które wkładasz w grę, w bossa, którego nie możesz pokonać, przeniosą się na twoje codzienne życie, czyniąc cię bardziej cierpliwym, oddanym i wytrwałym jako osoba. Gry Souls sprawią, że poczujesz, że możesz osiągnąć wszystko przy wystarczającym wysiłku.

Gry Souls mogą pomóc w zmaganiach ze zdrowiem psychicznym

Tak, gry Souls mogą być metaforą problemów ze zdrowiem psychicznym. Te wywołujące niepokój, pokręcone, zniekształcone mroczne stworzenia i bossowie mogą reprezentować negatywne myśli, przeszkody, ciemne doły, do których psychika może zmierzać. Rozpoczęcie gry w gry FromSoftware może być przytłaczające, ale gdy stajesz się lepszy w pokonywaniu jednego bossa po drugim, rozwijasz determinację, pewność siebie i oddanie, które możesz zastosować do swoich negatywnych wzorców myślowych. Jeśli możesz przejść grę Souls, co może cię powstrzymać gdzie indziej?

Bossowie w grach soulsowych mogą reprezentować pokręcone i negatywne myśli.

Wielu graczy, a nawet badania, twierdzi, że seria Dark Souls pomogła im stawić czoła lękom, depresji, a nawet myślom samobójczym. Nie, gry Souls nie są lekarstwem na każdy problem, ale z pewnością mogą być podporą, aby utrzymać go przy życiu.

To gry wysokiej jakości

Czy uważasz, że gry Souls są uwielbiane tylko dlatego, że są trudne? Nie, to cholernie dobre gry. Na rynku przesyconym szybkimi chwytami gotówkowymi, mikrotransakcjami i grami jako usługami, gry Souls wyróżniają się trzymaniem się swojej broni, fantastycznym projektem poziomów, solidną mechaniką rozgrywki, projektowaniem stworzeń i ogólną jakością. Heck, Elden Ring nawet doprowadził niektórych twórców gier do szału, ponieważ próbował na nowo wymyślić przestarzałą formułę otwartego świata, nie prowadząc graczy za rękę. Gry Souls szanują inteligencję graczy i traktują ich odpowiednio.

Gry Souls oferują różnorodne ustawienia i motywy poza średniowieczną Europą.

Gry Souls nie ograniczają się tylko do Gry FromSoftware. Tak, wymyślili ten gatunek, ale stał się on tak popularny, że inni deweloperzy tworzą mnóstwo gier Soulsborne w różnych ustawieniach, tematycznie od tytułów niezależnych po tytuły AAA. Niezależnie od poziomu umiejętności gry, nie zniechęcaj się, gatunek Souls jest dla każdego. Poza tym, jak będziesz git gud bez grania w gry?

Zanurz się w gatunku taniej!